Nie żyje oryginalny basista grupy Van Halen

27.09.2020 11:16
Nie żyje oryginalny basista grupy Van Halen Fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Po długiej walce z rakiem zmarł pierwszy basista legendarnej grupy Van Halen. Smutną wiadomość o śmierci Marka Stone'a poinformował jego brat.

Mark Stone był basistą w zespole Mammoth z czasów przed zmianą nazwy na Van Halen. Grał z grupą od 1972 do 1974 roku. Występował obok Eddiego Van Halena i Alexa Van Halena. Na początku 1974 roku, kiedy w składzie pojawił się David Lee Roth muzycy zmienili nazwę zespołu na tę, którą dzisiaj wszyscy znamy.

Nie żyje Mark Stone, oryginalny basista Van Halen

W połowie roku 1974 koledzy Marka Stone'a zauważyli, że muzyk traci zaangażowanie i coraz bardziej poświęca się pracy zawodowej. Był to moment, w którym zdecydowali o zmianie basisty. Muzyka zastąpił Michael Anthony z grupy Snake. Stone pozostał jednak w dobrych relacjach z Van Halen. Pojawił się na ślubie Eddiego z Valerie Bertinelli oraz na DVD "Van Halen Story - The Early Years", które wydano w 2003 roku. Z kolei roku 2015 i 2016 pojawił się gościnnie w formacji Fan Halen, tribute bandzie składającym hołd formacji.

Basista chorował na raka i niestety nie pokonał nowotworu. O śmierci Marka Stone'a poinformował jego brat, Brad.

Mój ukochany brat Mark odszedł dziś rano.

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.