19.01.2019 15:10

Nie żyje perkusista znany ze współpracy z Rorym Gallagherem, Ianem Gillanem czy Michaelem Schenkerem

W wieku 68 lat zmarł szkocki perkusista Ted McKenna. Mężczyzna pracował z licznymi gwiazdami rocka jako muzyk sesyjny przez ostatnie 40 lat.

Ted McKenna
foto: Wikipedia/Paul J. White

19 stycznia 2019 roku zmarł Ted McKenna. Perkusista był znany ze współpracy z muzykami takimi jak Rory Gallagher, The Sensational Alex Harvey Band, Ian Gillan czy Michael Schenker. Jak donosi portal loudersound.com, mężczyzna zmarł podczas operacji, która ze względu na komplikacje i trudny do zatamowania krwotok trwała aż 10 godzin

Nie żyje perkusista Ted McKenna

O śmierci przyjaciela poinformował na swoim Facebooku gitarzysta Rory Gallagher. Opublikował obszerny post, w którym pożegnał Teda wzruszającymi słowami.

"

Wraz ze swoimi wielkimi umiejętnościami muzycznymi, dawał nam swoje ciepło i poczucie humoru. Był absolutnym profesjonalistą, zawsze był pełen radości i entuzjazmu, ale potrafił zachować równowagę, bez względu na to, jakie kłody rzucało mu pod nogi życie.

Składam szczere kondolencje rodzinie i przyjaciołom Teda.

Bądź błogosławiony Ted, zawsze będziesz wywoływał uśmiech na mojej twarzy i rozkoszował moje uszy swoją grą. "

Na swoim Twitterze pożegnał go również były perkusista Status Quo, John Coghlan:

"

Bardzo mi przykro z powodu tej wiadomości odnośnie naszego drogiego przyjaciela, perkusisty i wspaniałego gościa, Teda McKenny. "

Z kolei basista Neil Murray napisał:

"

Jestem całkowicie zszokowany tą smutną wiadomością o nagłej śmierci Teda McKenny, z którym spędziłem czas zaledwie trzy tygodnie temu na imprezie u Cozy'ego Powella. To był cudowny facet, świetny perkusista, będzie nam go brakowało. "

McKenna urodził się w Lennoxtown w Szkocji w 1950 roku. Zagrał na wszystkich siedmiu albumach grupy The Sensational Alex Harvey Band.

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News