28.11.2015 16:38

„Nieobecny nieznajomy” w teledysku Luxtorpedy

Problemom z ojcami został poświęcony utwór „Nieobecny nieznajomy”. Zespół Luxtorpeda zaprezentował teledysk do tego kawałka.

„Nieobecny nieznajomy” w teledysku Luxtorpedy
foto: kadr z wideo

Utwór, który pochodzi z wydanego w 2014 roku trzeciego albumu grupy „A morał tej historii mógłby być taki, mimo że cukrowe, to jednak buraki”, podejmuje trudny temat ludzi, którzy wychowywali się w niepełnych rodzinach.

Zdjęcia do klipu powstały przy okazji prac nad filmem „Father0”. Film został zrealizowany przez działającą przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Trzebieży grupę artystyczną ArtCrew i miał premierę w Dzień Ojca – 23 czerwca 2015 roku. Jedną ze scen w tym obrazie jest koncert zespołu Luxtorpeda.

Zobaczcie, jak wygląda teledysk do „Nieobecny nieznajomy”:

Występ zespołu, którego fragmenty widzimy w teledysku, odbył się 11 maja 2015 roku. Kapela wystąpiła dla uczestników Przetwornika - IV Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Młodzieży z ośrodków wychowawczych i socjoterapeutycznych. Produkcją klipu zajęli się Akademia Młodzieży oraz M Studio, a reżyserem i scenarzystą jest Konrad Pachciarek.

Fragment utworu „Nieobecny nieznajomy” można usłyszeć również w trailerze do wspomnianego filmu „Father0”:

Fani zespołu z niecierpliwością czekają na wieści z obozu Luxtorpedy. Ostatnim wydawnictwem grupy pozostaje EP-ka, którą muzycy udostępnili za darmo w czerwcu 2015 roku. 

Jak Wam się podoba teledysk Luxtorpedy?

Michał Miernik
Tagi: Rock News Luxtorpeda