Nowe gatunki pająków zostały nazwane na cześć Iron Maiden, Scorpions czy Def Leppard

21.10.2019 15:40
Nowe gatunki pająków zostały nazwane na cześć Iron Maiden, Scorpions czy Def Leppard Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Niedawno odkryto cztery całkiem nowe gatunki pająków. Nazwano je na cześć rockowych gignatów - członków grup Iron Maiden, Scorpions, Def Leppard i Angra.

Brazylijska biolog Cristina Rheims z centrum badawczego Instituto Butantan w Sao Paulo odkryła nowe gatunki pająków. Kobieta nie tylko zna się świetnie na taksonomii pajęczaków i potrafi klasyfikować okazy stawonogów, ale także jest wielka fanką metalu. O swoim guście muzycznym poinformowała w rozmowie z Public Radio International:

Metal to rodzaj muzyki, którą lubię najbardziej i której słucham najczęściej.

Okazało się, że Rheims mogła przemycić swoje muzyczne preferencje do badań, chociaż na pozór nie mają z nimi nic wspólnego.

Iron Maiden, Scorpions, Def Leppard - nowe gatunki pająków

Nazwy gatunków pająków są nadawane według ustalonej nomenklatury. Pierwszy ich człon to nazwa rodzajowa, która jest już z góry ustalona, drugi to epitet gatunkowy, który ma prawo nadać badacz i puścić wodze fantazji. Nowo odkryte gatunki, na które natknęła się Rheims należą do rodziny pająków Sparianthinae, które występują w okolicach południowego Meksyku aż po Argentynę. Cztery nowe okazy zyskały następujące nazwy: Extraordinarius brucedickinsoni, Extraordinarius klausmeinei, Extraordinarius rickalleni i Extraordinarius andrematosi.

Przeczytaj także

Stworzone przez badaczkę nazewnictwo nie jest przypadkowe, zawiera ono nazwiska jej ulubionych gwiazd rocka. Drugi człon każdego z nowo powstałych gatunków odnosi się do konkretnego muzyka - Bruce'a Dickinsona - wokalisty Iron Maiden, Klausa Meine'a ze Scorpions, Ricka Allena z Def Leppard czy André'a Matosa z grupy Angra.

Badaczka przyznała, że zawsze marzył jej się taki zabieg językowy:

Zawsze chciałam jakoś uhonorować Ricka Allena, uważam że jest dobrym przykładem dla ludzi. To perkusista, który stracił rękę i się nie poddał. Kontynuuje karierę, nie zrezygnował i nauczył się grać jedną ręką. Myślę, że też należy do Nadzwyczajnych (nadzwyczajny - po łacinie extraordinarius - przyp. red.).

Zobacz też: Mały piesek uprawia headbanging do "Fear Of The Dark" Iron Maiden [WIDEO] 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.