15.01.2016 13:47

Perkusista metalowego zespołu stracił nogę w wypadku

Kapela powoli dochodzi do siebie, choć muzycy nadal pozostają w szpitalu. Czy Andrew Tkaczyk wróci do grania mimo amputacji?

Perkusista metalowego zespołu stracił nogę w wypadku
foto: AP / FOTOLINK / EastNews

W listopadzie 2015 roku koncertowy bus amerykańskiej grupy The Ghost Inside zderzył się z ciężarówką, w wyniku czego zginęli kierowcy, zaś członkowie kapeli zostali poważnie ranni. Muzycy udostępnili swoje zdjęcia, by dać znać fanom, że stopniowo wracają do normalnego życia.

Perkusista Andrew Tkaczyk spędził ponad 50 dni w szpitalu i postanowił za pośrednictwem Instagrama potwierdzić informacje dotyczące jego stanu zdrowia. Muzyk stracił prawą nogę:

Perkusista zapadł w 10-dniową śpiączkę, a gdy się obudził dowiedział się o tym, że jego noga została amputowana i ma również szereg innych obrażeń, jak pęknięcie żeber czy biodra.

Mimo takiego obrotu sprawy, perkusista nie zamierza się poddawać i chce wrócić do grania w zespole, jak tylko zakończy rekonwalescencję:

"

To mnie nie zatrzyma, nie obchodzi mnie, co inni powiedzą. Długa droga przede mną, ale będę grać. Nie mogę doczekać się, gdy znowu zasiądę za perkusją. Nie dałbym rady, gdyby nie miłość i wsparcie ze strony moich braci z The Ghost Inside i ekipy, przyjaciół, fanów oraz rodziny. Dziękuję wam wszystkim. "

Wielbiciele kapeli rzeczywiście znacznie wspomogli muzyków, bowiem za pośrednictwem strony GoFundMe fani zebrali ponad 152 000 dolarów na ich leczenie. Również Linzey Rae, wokalistka zespołu The Anchor, nagrała wideo „The Ghost Inside makes Shepherd's Pie with Linzey Rae”, by zebrać fundusze na ten cel.

Historia pokazała, że pomimo utraty kończyn muzycy są w stanie dalej koncertować. Przykładem tego jest perkusista Def Leppard, Rick Allen, który również uległ poważnemu wypadkowi, w wyniku którego stracił rękę. Ta sytuacja udowadnia, że gdy człowiek czegoś mocno chce i jest wspierany przez najbliższe mu osoby, może przenieść góry.

Trzymamy kciuki za Tkaczyka, by prędko wrócił do grania.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News