Powstanie trzeci odłam Kata? Kat & Roman Kostrzewski opublikował nowy skład zespołu

Justyna Kierzkowska
11.02.2019 13:33
Powstanie trzeci odłam Kata? Kat & Roman Kostrzewski opublikował nowy skład zespołu Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Na Facebooku powstał nowy fanpage grupy Kat & Roman Kostrzewski. W składzie zespołu Irka Lotha zastąpił były perkusista Virgin Snatch.

W 2004 roku w składzie grupy Kat nastąpiły poważne zmiany, które doprowadziły do ostatecznego podziału członków na dwie oddzielne kapele. Zespół zakończył wówczas współpracę z perkusistą Ireneuszem Lothem, a następnie z frontmanem grupy Romanem Kostrzewskim. Miejsce Lotha zajął Mariusz Prętkiewicz, a Kostrzewskiego zastąpił Henry Beck. Byli członkowie formacji postanowili kontynuować działalność i ruszyli w trasę koncertową ze starym materiałem. Ze względów prawnych byli zmuszeni do założenia zespołu pod nową nazwą - Kat & Roman Kostrzewski.

Kat & Roman Kostrzewski zmienił skład?

Zespół pod nową nazwą działał regularnie aż do lutego 2019 roku, kiedy to na portalu społecznościowym Facebook powstał całkiem nowy fanpage grupy. W zakładce "informacje" w składzie kapeli widnieje nazwisko Jacka Nowaka w roli perkusisty. Na stronie pojawiły się już pierwsze pytania fanów: co stało się z Irkiem Lothem? Czy będzie on kontynuował działalność Kata pod trzecią nazwą? Kto nagra partie perkusyjne na "Popiór"? Kogo zobaczymy na trasie promującej płytę? Roman Kostrzewski specjalnie dla Antyradio.pl, opowiedział o dalszych losach zespołu. Na komentarz Irka Lotha nadal czekamy.

Na dotychczasowym fanpage'u działy się dziwne rzeczy, jak chociażby usunięcie najbliższego koncertowego wydarzenia (występ na Gostyńskich Rockowaniach). Złożyłem prośbę w imieniu zespołu o powierzenie mi roli administratora, żeby ustrzec zespół od tego rodzaju doświadczeń, lecz administrujący nim Kasia i Irek Loth odmówili. Nie było innego wyjścia jak założenie nowego. 

Irek nie wziął udziału w pracach nad płytą, bo jakoś ciężko mu było do tych prac się zebrać. Rozumieliśmy, że to jego osobisty wybór, jednakże nie za bardzo mogliśmy ze wszystkim czekać miesiącami. W przyszłości jest możliwa dalsza współpraca, ale nie tylko od nas jest to zależne. 

Jacek Nowak znany w środowisku muzycznym jako Jacko dołączył do składu muzyków Marka Piekarczyka w 2001 roku. Wraz z Pawłem Mąciwodą, który aktualnie gra z grupą Scorpions, stworzył podwaliny dla zespołu Virgin Snatch.

Przeczytaj także

Kat & Roman Kostrzewski - premiera płyty "Popiór"

Grupa zapowiedziała premierę nowego albumu "Popiór" na 1 marca 2019 roku. Tego samego dnia w warszawskiej Progresji rozpocznie się trasa koncertowa promująca krążek. Tournee obejmie ponad 20 miast w Polsce i skończy się w kwietniu 2019. Najnowsze wydawnictwo grupy najprawdopodobniej będzie dostępne do kupienia wyłącznie za pośrednictwem ich oficjalnej strony internetowej oraz na koncertach. Zapowiedziane wydarzenia mają się odbyć zgodnie z planem.

plakat kat
Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.