Przyznano She Rocks Awards 2018, czyli nagrody dla kobiet w przemyśle muzycznym

Aleksandra Degórska
29.01.2018 14:43
Przyznano She Rocks Awards 2018, czyli nagrody dla kobiet w przemyśle muzycznym Fot. Retna/Photoshot/REPORTER/East News

Nagrodę, która ma na celu pokazać, że kobiety znaczą sporo w muzyce, przyznano już po raz 6.

Ostatnio coraz częściej mówi się o kobietach w muzyce - niestety ze względu nie na ich dokonania, a ze względy na ruch #meetoo i Time's Up. Wszystko zaczęło się, gdy producent Harvey Weinstein został oskarżony o molestowanie seksualne aktorek. Ta sprawa spowodowała, że kolejne kobiety opowiedziały o swoich historiach, gdy padły ofiarą nadużyć seksualnych.

W serwisach społecznościowych pojawiła się akcja #metoo lub #jatez, w ramach której kobiety opisały swoje przeżycia, a nieprzyjemne sytuacje dotyczą niestety również kobiet pracujących w przemyśle muzycznym, o czym wspomniały chociażby Australijki w specjalnym liście.

Natomiast akcja Time'Up spowodowała, że podczas Złotych Globów 2018 aktorzy mieli na sobie czarne stroje, zaś na Grammy 2018 gwiazdy miały białe róże - wszystko po to, by pokazać, że sprzeciwiają się molestowaniu seksualnemu.

She Rocks Awards rozdano po raz 6., ale właśnie teraz, gdy tyle mówi się o traktowaniu kobiet w przemyśle rozrywkowym ta nagroda nabrała jeszcze większego znaczenia. Wyróżnienie przyznawane jest przez Women’s International Music Network i pomysłodawczynią nagrody jest Laura Whitemore, która jako kompozytorka stwierdziła, że trzeba zjednoczyć kobiety, by mogły pokazać na co je naprawdę stać i że zasługują po prostu na więcej.

Laura Whitmore tak wypowiedziała się na temat tej nagrody:

Odnoszę wrażenie, że w końcu zostałyśmy usłyszane. Od samego początku She Rocks Awards skupiało się na tym, żeby zebrać kobiety razem, żeby wzmocnić ich pozycję. Musimy dalej pracować nad progresem, który osiągnęłyśmy. Bronimy, uczymy i inspirujemy kobiety w przemyśle muzycznym, dążymy do tego, żeby łączyć kobiety, aby nasz głos był mocniejszy.

Ske Rocks Awards - zwyciężczynie

Ceremonia odbyła się w House of Blues in Anaheim w stanie Kalifornia w ramach targów The NAMM. Podczas gali nagrodzono m.in. Pat Benatar, Melissa Etheridge, Cindy Wilson, the B-52s, Fanny Walked the Earth czy Exene Cervenka. Jednak nagrody nie dostały tylko osoby, które stoją na scenie. Statuetki wręczono również menedżerkom, instrumentalistkom czy osoby odpowiedzialnym za gadżety muzyków.

Oczywiście nie zabrakło też występów słynnych pań, m.in. Shirley Manson z Garbage czy Lity Ford i Nity Strauss z grupy Alice Coopera.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.