24.10.2017 12:55

Serwis Spotify stworzył playlisty specjalnie dla Polaków

Od 24 października 2017 Spotify rusza z ponad 40 polskimi playlistami – tak aby dać polskim fanom muzyki, jak najlepsze muzyczne doświadczenie.

Serwis Spotify stworzył playlisty specjalnie dla Polaków
foto: materiały prasowe

Obecnie Spotify ma zespół ponad 100 edytorów pracujących na ponad 20 rynkach, którzy aktywnie tworzą ponad 4,5 tysiące playlist, zarówno tych lokalnych, jak i globalnych. Aby móc lepiej reprezentować polskich użytkowników i ich kulturę w serwisie Spotify będą dostępne polskie playlisty - ponad 40 zestawów muzycznych przygotowanych od podstaw, z myślą o polskich fanach muzyki.

Część playlist jest w 100% polska - z polskimi utworami. Inne są połączeniem naszej rodzimej muzyki z tą pochodzącą z innych stron świata. Dla polskich fanów rocka, Spotify przygotowało playlisty takie jak Tylko Polski Rock, czyli w 100% polską playlistę, na której znajdą się najlepsze rockowe utwory. Użytkownicy z bardziej klasycznymi upodobaniami z pewnością docenią Polski Rock: Legendy inspirujące zestawienie klasyków, które zdefiniowały polską scenę rockową.

Dla fanów zagranicznych artystów Spotify przygotowało playlistę Rockowe hymny, na której znajdą się reprezentanci ciężkiego brzmienia z całego świata. Coś dla siebie znajdą również miłośnicy mocniejszej muzyki, sięgając po playlistę Królowie Metalu.

foto: materiały prasowe

Dane Spotify pokazują, że Polacy kochają hip hop, dlatego w Spotify znalazło się kilka playlist właśnie z tego gatunku, takich jak np. Generacja Hip Hop, na której znajdują się utwory najpopularniejszych polskich raperów takich jak: Quebonafide, Taco Hemingway czy O.S.T.R.. Wśród nowych playlist nie zabraknie również tych dedykowanych fanom polskiej alternatywy oraz muzyki tanecznej.

Ci, którzy chcą wiedzieć co w muzycznej trawie piszczy i lubią zawsze być na czasie, znajdą to czego szukają na playliście Top Hits Polska. Natomiast w każdy piątek na playliście New Music Friday Polska będą dostępne największe, najnowsze hity.Nowe playlisty nie będą skupiały się wyłącznie wokół konkretnych gatunków muzycznych.

Spotify chce zapewnić polskim użytkownikom jak najlepszy soundtrack na cały dzień, dlatego udostępnia również playlisty odpowiadające konkretnym nastrojom i momentom, z którymi może utożsamić się większość Polaków, jak na przykład Uśmiechnij się!, Jesienny Chill oraz Muzyka do pracy. Podobnie jak globalne playlisty, te dedykowane polskim użytkownikom będą dostępne z poziomu zakładki Przeglądaj w sekcji Gatunki i nastroje.

Aleksandra Degórska
Tagi: #Rock News