12.02.2017 13:15

The Dillinger Escape Plan miał wypadek w Polsce. Krakowski koncert odwołany

Kapela jechała autokarem w kierunku Krakowa, żeby wystąpić 12 lutego 2017 w klubie Kwadrat. Niestety na trasie doszło do poważnego wypadku.

The Dillinger Escape Plan miał wypadek w Polsce. Krakowski koncert odwołany
foto: Romana Makówska / Antyradio.pl

The Dillinger Escape Plan w ramach trasy koncertowej odwiedził 11 lutego 2017 Warszawę, zaś dzień później miał zagrać w Krakowie. Kapela promuje swoje najnowsze dzieło „Dissociation”, które ukazało się 14 października 2016 roku i zapowiedziała, że ta trasa będzie ostatnią.

Niestety zespół w drodze do Krakowa uległ wypadkowi. Około godziny 8:30 na drodze krajowej numer 1 pomiędzy Piotrkowem Trybunalskim a Częstochową około 8:30 ciężarówka z niewiadomych przyczyn uderzyła w tył autokaru kapeli i zepchnęła pojazd na pobocze. Za kierownicą autobusu zasiadał obywatel Szwecji, zaś w pojeździe znajdowało się 11 osób - muzycy, jak również ich ekipa techniczna.

Do szpitala trafiło 13 osób, przy czym największe obrażenia odniósł kierowca ciężarówki. Muzycy są w dobrym stanie, większość z nich nie odniosła większych obrażeń. Z artystami podróżowała kobieta w ciąży, która została przebadana i jej stan jest również dobry. Na miejscu oprócz policjantów oraz strażaków pojawiło się również Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Przez kilka godzin droga numer 1 w kierunku Częstochowy jest zablokowana i wyznaczono objazd przez Stobiecko Szlacheckie. Kierowcy zmierzający w kierunku Katowic oraz Częstochowy powinni wybierać drogę krajową numer 91.

W związku z zaistniałą sytuacją krakowski koncert zaplanowany na 12 lutego 2017 został odwołany, o czym poinformował organizator imprezy. Na razie nie wiadomo czy występ odbędzie się w innym terminie.

Miejmy nadzieję, że wszyscy poszkodowani szybko wrócą do zdrowia i będą mogli kontynuować trasę koncertową.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News The Dillinger Escape Plan