Tool ponownie grozi fanom, którzy używają telefonów na ich koncertach

Joanna Chojnacka
08.11.2019 15:09
Tool ponownie grozi fanom, którzy używają telefonów na ich koncertach Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Grupa Tool ponownie poruszyła temat używania telefonów  ich koncertach. Muzycy nadal nie tolerują pod sceną błysku fleszy.

Dobra XXI wieku mają również swoje wady. Jedną z nich jest fakt, że coraz częściej zamiast przeżywać dobre momenty w życiu, myślimy o tym, jak podzielić się nimi ze światem. Widać to szczególnie na koncertach, gdzie słuchacze wyciągają telefony ledwo rozpoczyna się występ. Fani robią zdjęcia i kręcą filmy, których najprawdopodobniej nigdy więcej nie zobaczą, tylko wrzucą je do sieci.

Tool grozi fanom, którzy używają telefonów na koncertach

Istnieją artyści, którzy aktywnie walczą z takim zachowaniem podczas swoich koncertów. Należy do nich między innymi Jack White, który zakazuje używania telefonów komórkowych na występach. Rygorystyczne zasady panują także u Maynarda Jamesa Kennana, który podkreślał i ostrzegał swoich fanów wielokrotnie, że osoby próbujące rejestrować jego koncerty z A Perfect Circle lub Toolem, będą wypraszane z sal.

Przeczytaj także

Tool aktualnie gra trasę koncertową promującą najnowszy album formacji "Fear Inoculum". Muzycy po raz kolejny ostrzegli swoich fanów, że będą kierować się rygorystycznymi zasadami dotyczącymi telefonów komórkowych na ich koncertach. Osoby, które kupiły wejściówki na występ kapeli Maynarda Jamesa Keenana w Ohio otrzymały od zespołu dość agresywnego maila:

Z szacunkiem prosimy o obejrzenie koncertu i słuchanie go, a nie skupiania na telefonie. Jeśli złamiesz tę prostą zasadę i zdecydujesz się na robienie zdjęć podczas koncertu, zostaniesz wyrzucony z występu bez możliwości powrotu i bez zwrotu pieniędzy za bilet. W przypadku nagłego wypadku korzystanie z komórek jest możliwe na hali - z dala od miejsca występu.

Zobacz też: Perkusista Toola wkrótce wyda solowy album 

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.