13.03.2018 11:53

Ujawniono pierwszy w historii radiowy wywiad z Guns N’ Roses

Na YouTube trafił zapis wywiadu, którego zespół Axla Rose'a udzielił 33 lata temu stacji KPFK.

Ujawniono pierwszy w historii radiowy wywiad z Guns N’ Roses
foto: kadr z wideo

Pierwszy wywiad to dla każdego młodego zespołu wielkie wydarzenie. Jest niczym symboliczny początek kariery – kiedy już można powiedzieć: „Mamo, jestem w gazecie/telewizji/radiu!”, to wtedy wydaje się, że można już zrobić wszystko.

Swój pierwszy wywiad dla radia Guns N’ Roses udzielił w marcu 1985. Wówczas skład zespołu stanowili Axl Rose, gitarzyści Izzy Stradlin i Tracii Guns, basista Duff McKagan i perkusista Rob Gardner. Zespół rozmawiał ze stacją KPFK z Los Angeles.

W przerwach między kolejnymi pytaniami słychać było fragmenty ówczesnych utworów Guns N’ Roses, między innymi wczesnej wersji „Don’t Cry”, zarejestrowane kilka godzin wcześniej na próbie. Była to czwarta próba w historii zespołu i pierwsza z McKaganem w składzie.

To bezcenne dla fanów Guns N’ Roses i historyków rocka nagranie opublikował na YouTube Raz Cue, menedżer wczesnej inkarnacji zespołu, czyli kapeli L.A. Guns. Posłuchajcie:

Możliwość obejrzenia czy posłuchania muzycznych gwiazd na wczesnym etapie kariery jest zawsze bardzo ekscytująca. Niedawno ujawniono rzadkie demówki Nirvany z lat 80. i nagranie akustycznego koncertu z 1991. Z kolei fani polskiego rocka od niedawna mogą podziwiać na YouTube koncert Kultu z Ostrołęki z 1988.

Guns N' Roses - koncert w Polsce w 2018

W 2018 zespół Guns N’ Roses po raz drugi dotrze do Polski w ramach trasy „Not In This Lifetime Tour”. Po pamiętnym występie 20 czerwca 2017 w Gdańsku Gunsów w składzie ze Slashem i Duffem McKaganem będzie można zobaczyć na koncercie 9 lipca 2018 na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Supportami będą Volbeat i Tyler Bryant & The Shakedown. Bilety na koncert dostępne są na eBilet.pl w cenie od 220 zł.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Guns N Roses