11.07.2018 13:06

Użytkownicy Spotify w końcu mogą na Androidzie zmieniać kolejność utworów na playlistach

Nareszcie również użytkownicy Androida mogą pozmieniać kolejność piosenek na ulubionych playlistach.

Użytkownicy Spotify w końcu mogą na Androidzie zmieniać kolejność utworów na playlistach
foto: shutterstock.com

Użytkownicy Spotify, którzy mają Androida otrzymali opcję, która ułatwi im zdecydowanie korzystanie z serwisu. Kto nie chciałby zmieniać kolejności utworów na playlistach? Dotychczas taka możliwość wyłącznie istniała w wersji webowej, aplikacji desktopowej oraz jeżeli chodzi o urządzenia mobilne miały ją tylko osoby z iOS. W końcu opcja pojawiła się również na Androidzie.

Nowa funkcja powinna pojawić się bez uaktualniana swojej aplikacji - wystarczy, że wybierając konkretną playlistę wejdziecie w menu, które znajduje się po prawej stronie i wybierzecie opcję edytowania. Po ustawieniu utworów w odpowiedniej kolejności należy zatwierdzić wprowadzenie zmian.

Dlaczego Spotify dopiero teraz dodał fundamentalną opcję do najpopularniejszego systemu operacyjnego na świecie? Tego nie wiadomo, ale dobrze, że w końcu funkcja pojawi się na telefonach z Androidem.

foto: shutterstock.com

Spotify - lider wśród serwisów streamingowych

Spotify jest jednym z najczęściej wybieranych serwisów streamingowych - w grudniu 2017 roku miał 71 mln abonentów oraz aż 159 mln aktywnych użytkowników. Firma weszła w marcu 2018 na giełdę i biorąc pod uwagę znaczenie Spotify dla dzisiejszego przemysłu muzycznego, taka decyzja oraz jej skutki, mogą ostatecznie wpłynąć na muzykę, która zostanie stworzona i słuchana.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Spotify