12.06.2018 11:27

Zmarł Jarosław Kozidrak, współzałożyciel i były gitarzysta Bajmu. Miał 63 lata

Brat Beaty Kozidrak był kompozytorem największych przebojów Bajmu w latach 80., takich jak „Józek, nie daruję Ci tej nocy” i „Nie ma wody na pustyni” .

Zmarł Jarosław Kozidrak, współzałożyciel i były gitarzysta Bajmu. Miał 63 lata
foto: kadr z wideo

Jarosław Kozidrak urodził się 8 stycznia 1955 w Lublinie. Był starszym o 5 lat bratem Beaty Kozidrak. Wraz z siostrą i szwagrem, Andrzejem Pietrasem w 1978 roku założył grupę Bajm.

Zespół rozpoczął swoją wielką karierę w tym samym roku, wykonaniem „Piechotą do lata” na festiwalu opolskim. W latach 80. należał do najpopularniejszych rockowych wykonawców w Polsce. Wiele ówczesnych przebojów Bajmu, między innymi „Józek, nie daruję Ci tej nocy”, „Nie ma wody na pustyni”, „Różowa kula”, „Małpa i ja” czy „Dwa serca, dwa smutki” napisał Jarosław Kozidrak, który był wtedy głównym kompozytorem zespołu.

Gitarzysta odszedł z Bajmu w 1987 roku, ale w kolejnych latach sporadycznie z nim koncertował. Po opuszczeniu zespołu zerwał z muzyką i zajął się malarstwem.

Jarosław Kozidrak zmarł 12 czerwca 2018. Miał 63 lata. O śmierci muzyka poinformował zespół Bajm na profilu na Facebooku.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News