27.07.2018 10:00

Zmarł Mark W. Shelton, założyciel zespołu Manilla Road. Miał 60 lat

Wokalista miał na koncie kilkanaście albumów z takimi zespołami jak Manilla Road czy Hellwell. O śmieci muzyka poinformował na Facebooku jego przyjaciel, Bryan Patrick.

Mark W. Shelton
foto: kadr z wideo

27 lipca 2018 roku zmarł Mark Shelton, lider Manilla Road, a w późniejszej fazie także Hellwell. Muzyk prowadził również karierę solową. Był multiinstrumentalistą - zajmował się grą na gitarze elektrycznej, gitarze basowej, i akustycznej, klawiszach, a także syntezatorach. W zespole Manilla Road udzielał się również wokalnie.

Mark Shelton był Amerykaninem. Urodził się w grudniu 1957 roku. Zmarł w wieku 60 lat. W Manilla Road grał prawie 40 lat (z krótką przerwą w trakcie lat 90.). O śmierci muzyka poinformował jego przyjaciel, wokalista Manilla Road, Bryan Patrick, który na Facebooku opublikował krótki post, w którym przekazał tragiczną informację:

MS

Zmarł muzyk Manilla Road, Mark „The Shark” Shelton

Na razie nie znamy przyczyny śmierci Marka Sheltona - Bryan Patrick zapowiedział, że informacje na ten temat pojawią się w ciągu najbliższych kilku dni. Wokalista zapowiedział również, że niedługo ruszy kampania na platformie GO FUND ME, w celu przetransportowania Sheltona z powrotem do jego rodziny.

Zespół Manilla Road miał wystąpić w roli jednej z gwiazd festiwalu Wacken 2018. Zespół ma na koncie 18 albumów studyjnych i jest uważany za jednego z prekursorów gatunku epic metal.

Kamil Kacperski
Tagi: Rock News