21.08.2016 16:25

Zmarł były gitarzysta i współzałożyciel 3 Doors Down

20 sierpnia 2016 roku w wieku 38 lat zmarł Matt Roberts, gitarzysta zespołu 3 Doors Down w latach 1996-2012.

Zmarł były gitarzysta i współzałożyciel 3 Doors Down
foto: kadr z wideo

Wiadomość o śmierci muzyka podał jego ojciec, Darrel Roberts. 19 sierpnia 2016 wraz z synem przebywał w hotelu w West Bend w stanie Wisconsin, w którym gitarzysta przygotowywał się do charytatywnego występu na rzecz weteranów. Matt ćwiczył na gitarze do ok. godziny 1 w nocy i to właśnie wtedy był widziany po raz ostatni. Jak poinformował media ojciec muzyka, w sobotę rano, 20 sierpnia 2016, do jego pokoju zapukali detektywi.

"

Byli w garniturach i zapytali mnie, czy Matt Roberts to mój syn. Powiedziałem im, że tak, a wtedy oni oznajmili, że mają dla mnie złe wadomości i że Matt odszedł zeszłej nocy. "

Policjanci pojawili się w hotelu po tym, jak otrzymali od obsługi telefon z informacją, że w wejściu jakiś mężczyzna zasnął lub stracił przytomność. Funkcjonariusze stwierdzili zgon, natomiast nie jest jeszcze znana przyczyna śmierci muzyka. Darrel Roberts przyznał jednak, że jego syn zmagał się z napadami niepokoju oraz uzależnieniem od leków przepisanych przez lekarza.

"

Wiem, że stwierdzono u niego uzależnienie od narkotyków, cierpiał też z powodu różnych lęków. Bycie artystą jest szalone; Matt nigdy nie lubił tłumów i nie podobały mu się miejsca, których wcześniej nie odwiedził jako dziecko, a jego sposobem na radzenie sobie z tymi problemami było rozmawianie o nich ze mną. "

Ojciec muzyka przyznał, że Matt nie leczył się z uzależnienia, jednak był przekonany, że synowi udało się wygrać z nim walkę.

Matt Roberts był gitarzystą 3 Doors Down przez 16 lat, a także współzałożycielem tego zespołu. W 2012 roku opuścił grupę m.in. z powodu kłopotów z krążeniem. Wraz z kapelą nagrał i wydał 5 studyjnych albumów.

Justyna Kierzkowska
Tagi: Rock News 3 Doors Down