Zmarł były gitarzysta i współzałożyciel 3 Doors Down

Justyna Kierzkowska
21.08.2016 16:25
Zmarł były gitarzysta i współzałożyciel 3 Doors Down Fot. kadr z wideo

20 sierpnia 2016 roku w wieku 38 lat zmarł Matt Roberts, gitarzysta zespołu 3 Doors Down w latach 1996-2012.

Wiadomość o śmierci muzyka podał jego ojciec, Darrel Roberts. 19 sierpnia 2016 wraz z synem przebywał w hotelu w West Bend w stanie Wisconsin, w którym gitarzysta przygotowywał się do charytatywnego występu na rzecz weteranów. Matt ćwiczył na gitarze do ok. godziny 1 w nocy i to właśnie wtedy był widziany po raz ostatni. Jak poinformował media ojciec muzyka, w sobotę rano, 20 sierpnia 2016, do jego pokoju zapukali detektywi.

Byli w garniturach i zapytali mnie, czy Matt Roberts to mój syn. Powiedziałem im, że tak, a wtedy oni oznajmili, że mają dla mnie złe wadomości i że Matt odszedł zeszłej nocy.

Policjanci pojawili się w hotelu po tym, jak otrzymali od obsługi telefon z informacją, że w wejściu jakiś mężczyzna zasnął lub stracił przytomność. Funkcjonariusze stwierdzili zgon, natomiast nie jest jeszcze znana przyczyna śmierci muzyka. Darrel Roberts przyznał jednak, że jego syn zmagał się z napadami niepokoju oraz uzależnieniem od leków przepisanych przez lekarza.

Wiem, że stwierdzono u niego uzależnienie od narkotyków, cierpiał też z powodu różnych lęków. Bycie artystą jest szalone; Matt nigdy nie lubił tłumów i nie podobały mu się miejsca, których wcześniej nie odwiedził jako dziecko, a jego sposobem na radzenie sobie z tymi problemami było rozmawianie o nich ze mną.

Ojciec muzyka przyznał, że Matt nie leczył się z uzależnienia, jednak był przekonany, że synowi udało się wygrać z nim walkę.

Matt Roberts był gitarzystą 3 Doors Down przez 16 lat, a także współzałożycielem tego zespołu. W 2012 roku opuścił grupę m.in. z powodu kłopotów z krążeniem. Wraz z kapelą nagrał i wydał 5 studyjnych albumów.

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.