Pogoda
07.03.2017 11:44

10 mln dolarów odszkodowania za oszustwa w LOL

League of Legends to nie jest gra dla oszustów - twórcy popularnego e-sportowego tytułu wygrali w sądzie z dostawcą botów grających zamiast graczy.

10 mln dolarów odszkodowania za oszustwa w LOL
foto: kadr z wideo

Narzędzie opracowane przez LeagueSharp oferowane było na zasadzie subskrypcji - w zamian za płacenie abonamentu można było ułatwić sobie znacznie pięcie się w klasyfikacji, jako że automatyzowane boty robiły wszystko za nas.

Ta jawna niesprawiedlowość spotkała się z odzewem ze strony twórców LOL-a, studia Riot Games - do sądu trafił pozew przeciwko LeagueSharp. Sędzia stanął po stronie developara.

Autorzy LOL-a dostaną odszkodowanie w wysokości 10 mln dolarów, przejmą także prawa do domen i witryn używanych przez LeagueSharp. Boty zostały oczywiście zdezaktywowane.

Nie wiadomo jeszcze, jakie kary będą czekały na graczy League of Legends, których dane znajdą się w archiwach LeagueSharp.

Oszuści stanowią ogromny problem dla twórców gier MMO, jako że odstraszają uczciwych graczy i zmniejszają uzyskiwane przychody. Z tego samego powodu Blizzard pozwał twórców cheaterskich narzędzi do Overwatch.

Wysokie odszkodowanie uzyskane przez Riot Games ma nie tylko wynagrodzić im poniesione z powodu działalności oszustów straty, lecz także odstraszyć potencjalnych twórców cheatów w przyszłości - być może przemyślą opłacalność psucia zabawy milionom graczy.

League of Legends to jednak z najpopularniejszych gier e-sportowych - najlepsi zawodnicy zarabiają podczas kariery grube miliony.

Zdarza się Wam oszukiwać w grach?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry