10 mln dolarów odszkodowania za oszustwa w LOL

Michał Tomaszkiewicz
07.03.2017 11:44
10 mln dolarów odszkodowania za oszustwa w LOL Fot. kadr z wideo

League of Legends to nie jest gra dla oszustów - twórcy popularnego e-sportowego tytułu wygrali w sądzie z dostawcą botów grających zamiast graczy.

Narzędzie opracowane przez LeagueSharp oferowane było na zasadzie subskrypcji - w zamian za płacenie abonamentu można było ułatwić sobie znacznie pięcie się w klasyfikacji, jako że automatyzowane boty robiły wszystko za nas.

Ta jawna niesprawiedlowość spotkała się z odzewem ze strony twórców LOL-a, studia Riot Games - do sądu trafił pozew przeciwko LeagueSharp. Sędzia stanął po stronie developara.

Autorzy LOL-a dostaną odszkodowanie w wysokości 10 mln dolarów, przejmą także prawa do domen i witryn używanych przez LeagueSharp. Boty zostały oczywiście zdezaktywowane.

Nie wiadomo jeszcze, jakie kary będą czekały na graczy League of Legends, których dane znajdą się w archiwach LeagueSharp.

Oszuści stanowią ogromny problem dla twórców gier MMO, jako że odstraszają uczciwych graczy i zmniejszają uzyskiwane przychody. Z tego samego powodu Blizzard pozwał twórców cheaterskich narzędzi do Overwatch.

Wysokie odszkodowanie uzyskane przez Riot Games ma nie tylko wynagrodzić im poniesione z powodu działalności oszustów straty, lecz także odstraszyć potencjalnych twórców cheatów w przyszłości - być może przemyślą opłacalność psucia zabawy milionom graczy.

League of Legends to jednak z najpopularniejszych gier e-sportowych - najlepsi zawodnicy zarabiają podczas kariery grube miliony.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.