Pogoda
13.06.2019 12:01

16-latek chciał powtórzyć wyczyn Pawła Jumpera. Nie żyje

Skok z rampy rozładunkowej w wykonaniu Pana Pawła był jednym z pierwszych hitów polskiego internetu. Nagranie ma swoich fanów do dziś. Niestety, chęć naśladowania swojego idola skończyły się dla 16-latka śmiercią.

Paweł Jumper
foto: kadr z wideo

„To już się kameruje” – cytat z filmu przedstawiającego film z Pawłem Jumperem w śmiałej (i wyjątkowo nierozważnej) próbie kaskaderskiej na stale wszedł do słownika użytkowników sieci.

Na krótkim wideo widać zakończoną nieszczęściem próbę zeskoku z liczącej na oko nagrywającego około 1,5 metra rampy. Uwaga – na filmie słychać słowa powszechnie uznawane za niecenzuralne.

Wypadek przyniósł Panu Pawłowi wieczną sławę i chwałę i zainspirował wielu naśladowców. Skok jednego z nich, 16-latka z Dębowej Kłody, zakończył się tragicznie. Nastolatek zmarł w szpitalu.

Nastolatek chciał skoczyć jak Paweł Jumper. Zmarł w wyniku poniesionych obrażeń

Młody mężczyzna jeździł rowerem po terenie opuszczonych magazynów znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie Urzędu Gminy.

Teren na którym doszło do wypadku został pokazany na filmie:

Znicze zostały ustawione na rampie, z której skakał 16-latek. Jak wynika z ustaleń policji, nastolatek przewrócił się i uderzył głową w betonową nawierzchnię. Mimo udzielenia mu pomocy przez zespół ratownictwa medycznego i szybkiego przewiezienia do szpitala młody chłopak zmarł w wyniku poniesionych obrażeń.

Teren dawnego Państwowego Ośrodka Maszynowego stał się miejscem spotkań lokalnej młodzieży. Jak narzekają mieszkańcy, zostawiają tam sporo butelek po wypitych trunkach.

Zobacz także: Kobieta chciała się poczuć jak bohaterka "Nie otwieraj oczu". Spowodowała wypadek samochodowy

Jeździcie na rowerze w kasku?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet