Pogoda
30.03.2016 11:07

Piwo domowe dzięki Artbrew

Minibrowar Artbrew pozwala na proste warzenie piwa w domu i doglądanie procesu z aplikacji na Androida i iOS. Urządzenie przygotowuje jednorazowo 5 litrów złocistego trunku.

Piwo domowe dzięki Artbrew
foto: kadr z wideo

Po przygotowaniu prototypu twórcy Artbrew zwrócili się do internautów z prośbą o sfinansowanie wdrożenia minibrowaru do produkcji. Potrzebują do tego 100 000 dolarów – od chwili uruchomienia kampanii 29 marca 2016 roku nie minął jeszcze jeden dzień, a ponad połowa środków została już zadeklarowana.

Minibrowar czyli warzenie piwa w domu

Artbrew to inteligentny minibrowar, z którego mogą korzystać także osoby nie mające doświadczenia z warzeniem piwa. Przygotowanie urządzenia do pracy jest bardzo proste – po wybraniu gotowego przepisu (można także pokusić się o własne eksperymenty) wystarczy wrzucić do komory wyznaczone ilości składników (śruty słodowej, chmielu, drożdży itp.), wskazać w menu pożądany do wykonania gatunek piwa… i to wszystko.

Minibrowar automatycznie dobierze czas poszczególnych etapów przygotowywania piwa, informując o postępach wiadomościami w dedykowanej aplikacji. Z jej poziomu właściciel Artbrew może przeglądać dostępne przepisy na piwo (zatwierdzane przez specjalistę z Niemiec) i zamawiać paczki składników pozwalających na ich wytworzenie. Twórcy minibrowaru zachęcają do jego zakupu, roztaczając wizję próbowania egzotycznych smaków piw pochodzących z drugiej strony globu po własnoręcznym uwarzeniu ich w domu.

Bardziej zaawansowani użytkownicy mogą przygotowywać swoje własne receptury oraz wpływać na parametry pracy urządzenia. Wybierać można między innymi smak, jaki chce się otrzymać, natężenie goryczki, a nawet oczekiwany poziom zawartości alkoholu. Minibrowar może być także obsługiwany za pomocą wbudowanego ekranu LCD. Domowe piwo nigdy nie było tak proste!

W zależności od wybranego gatunku piwa, proces warzenia ma trwać od 1 do 3 tygodni. Użytkownik może obserwować postępy dzięki aplikacji. Artbrew wykorzystuje dwa zbiorniki - w jednym (przezroczystym) przygotowywana jest brzeczka, w drugim przeprowadzana jest fermentacja.

foto: kadr z wideo

Domowe warzenie piwa

Uwarzony napój nalewany jest bezpośrednio z urządzenia, twórcy przewidzieli ponadto możliwość wyjęcia minikega z piwem i zabrania go w miejsce, w którym odbywać się ma konsumpcja. Po zastąpieniu pojemnika można przystąpić – po wcześniejszym uruchomieniu automatycznego czyszczenia urządzenia, trwającego kilka godzin – do produkcji następnej porcji wybranego gatunku.

Wymiary minibrowaru Artbrew to 50x29x39 cm, urządzenie waży (bez zawartości) 8 kg. Podczas przygotowywania brzeczki sprzęt pobiera 1000 W energii, proces fermentacji wymaga 100 W.

Czekając na uwarzenie piwa można korzystać ze sterowanego ze smartfona ekspresu do kawy Nespresso Prodigio i mieć nadzieję, że w przeciwieństwie do inteligentnych urządzeń opisywanych w TOP 10 domowych sprzętów łatwych do zhakowania, nie będzie zagrożeniem dla domowej sieci WiFi.

Podczas trwającej na Kickstarterze kampanii minibrowar można kupić za 489 dolarów, wersje z dodatkowymi minkegami są droższe. Docelowa cena systemu ma wynosić 989 dolarów. Zamówienia mają być realizowane we wrześniu 2016 roku.

Jakie piwo chcielibyście uwarzyć w Artbrew? Czekamy na Wasze relacje i opinie. Dajcie znać jak Wam idzie domowy wyrób piwa.

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gadżety Technologia