Piwo domowe dzięki Artbrew

Michał Tomaszkiewicz
30.03.2016 11:07
Piwo domowe dzięki Artbrew Fot. kadr z wideo

Minibrowar Artbrew pozwala na proste warzenie piwa w domu i doglądanie procesu z aplikacji na Androida i iOS. Urządzenie przygotowuje jednorazowo 5 litrów złocistego trunku.

Po przygotowaniu prototypu twórcy Artbrew zwrócili się do internautów z prośbą o sfinansowanie wdrożenia minibrowaru do produkcji. Potrzebują do tego 100 000 dolarów – od chwili uruchomienia kampanii 29 marca 2016 roku nie minął jeszcze jeden dzień, a ponad połowa środków została już zadeklarowana.

Minibrowar czyli warzenie piwa w domu

Artbrew to inteligentny minibrowar, z którego mogą korzystać także osoby nie mające doświadczenia z warzeniem piwa. Przygotowanie urządzenia do pracy jest bardzo proste – po wybraniu gotowego przepisu (można także pokusić się o własne eksperymenty) wystarczy wrzucić do komory wyznaczone ilości składników (śruty słodowej, chmielu, drożdży itp.), wskazać w menu pożądany do wykonania gatunek piwa… i to wszystko.

Minibrowar automatycznie dobierze czas poszczególnych etapów przygotowywania piwa, informując o postępach wiadomościami w dedykowanej aplikacji. Z jej poziomu właściciel Artbrew może przeglądać dostępne przepisy na piwo (zatwierdzane przez specjalistę z Niemiec) i zamawiać paczki składników pozwalających na ich wytworzenie. Twórcy minibrowaru zachęcają do jego zakupu, roztaczając wizję próbowania egzotycznych smaków piw pochodzących z drugiej strony globu po własnoręcznym uwarzeniu ich w domu.

Bardziej zaawansowani użytkownicy mogą przygotowywać swoje własne receptury oraz wpływać na parametry pracy urządzenia. Wybierać można między innymi smak, jaki chce się otrzymać, natężenie goryczki, a nawet oczekiwany poziom zawartości alkoholu. Minibrowar może być także obsługiwany za pomocą wbudowanego ekranu LCD. Domowe piwo nigdy nie było tak proste!

W zależności od wybranego gatunku piwa, proces warzenia ma trwać od 1 do 3 tygodni. Użytkownik może obserwować postępy dzięki aplikacji. Artbrew wykorzystuje dwa zbiorniki - w jednym (przezroczystym) przygotowywana jest brzeczka, w drugim przeprowadzana jest fermentacja.

foto: kadr z wideo Fot. foto: kadr z wideo

Domowe warzenie piwa

Uwarzony napój nalewany jest bezpośrednio z urządzenia, twórcy przewidzieli ponadto możliwość wyjęcia minikega z piwem i zabrania go w miejsce, w którym odbywać się ma konsumpcja. Po zastąpieniu pojemnika można przystąpić – po wcześniejszym uruchomieniu automatycznego czyszczenia urządzenia, trwającego kilka godzin – do produkcji następnej porcji wybranego gatunku.

Wymiary minibrowaru Artbrew to 50x29x39 cm, urządzenie waży (bez zawartości) 8 kg. Podczas przygotowywania brzeczki sprzęt pobiera 1000 W energii, proces fermentacji wymaga 100 W.

Czekając na uwarzenie piwa można korzystać ze sterowanego ze smartfona ekspresu do kawy Nespresso Prodigio i mieć nadzieję, że w przeciwieństwie do inteligentnych urządzeń opisywanych w TOP 10 domowych sprzętów łatwych do zhakowania, nie będzie zagrożeniem dla domowej sieci WiFi.

Podczas trwającej na Kickstarterze kampanii minibrowar można kupić za 489 dolarów, wersje z dodatkowymi minkegami są droższe. Docelowa cena systemu ma wynosić 989 dolarów. Zamówienia mają być realizowane we wrześniu 2016 roku.

Jakie piwo chcielibyście uwarzyć w Artbrew? Czekamy na Wasze relacje i opinie. Dajcie znać jak Wam idzie domowy wyrób piwa.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.