CD Projekt RED dodał tęczę do logo. Cyberpunk 2077 to ważny głos w sprawie LGBT

15.06.2020 16:38
CD Projekt RED dodał tęczę do logo. Cyberpunk 2077 to ważny głos w sprawie LGBT Fot. materiały prasowe CD Projekt RED

Facebookowy profil CD Projekt RED rozświetlił się tęczą w reakcji na ataki na osoby o innej niż heteroseksualnej orientacji przypuszczane przez ostatnie dni przez polityków partii rządzącej. W Cyberpunku 2077 temat tożsamości płciowej będzie poruszany bardzo poważnie, co zdołało już wywołać małą aferę.

Obóz rządzący szykując się na nadchodzące wybory prezydenckie wybrał sobie wroga, który ma zjednoczyć i zmobilizować jego elektorat: osoby LGBT. Wylewającą się z ich słów mowę nienawiści dostrzegł świat, informując o słowach Andrzeja Dudy dotyczących ‘ideologii LGBT”, delikatne napomknięcia zaczynają pojawiać się nawet ze strony duchownych, zazwyczaj stojących murem za prawicą.

Seksualność i odmienność w tej dziedzinie pozostaje w Polsce wciąż tematem tabu, a osoby LGBT, określane mianem ideologii, wskazywane są jako zagrożenie dla naszego kraju. Jak wygarnął Andrzejowi Dudzie jego konkurent w wyborach, Szymon Hołownia, po ataku na osoby homoseksualne to prezydent będzie miał krew na rękach, jeśli jego wypowiedź popchnie jakiegoś dojrzewającego nastolatka do popełnienia samobójstwa.

Przeczytaj także

CD Projekt RED, najwyżej wyceniana spółka na GPW, kojarzona z sukcesem w nowej, cyfrowej gospodarce, zmieniła zdjęcie profilowe na Facebooku na zawierające tęczę, pokazując osobom LGBT że nie są w Polsce sami.

CD Projekt RED dodał tęcze do logo na Facebooku. Cyberpunk 2077 nie stroni od zagadnień tożsamości płciowej

Cyberpunk 2077 pozwoli graczom dowolnie dobierać sobie rodzaj, kształt oraz wielkość genitaliów, w tym bez przeszkód je mieszać. Od gracza ma zależeć to, kim będzie jego postać.

Przeczytaj także

CD Projekt RED w ręce graczy oddaje także zasady, jakimi będzie kierować się prowadzona przez nich postać w podbojach miłosnych. Jak zapewnia studio, większość postaci z którym można będzie wejść w interakcje można będzie urokiem osobistym (czasem wspartym odpowiednią kwotą) zaciągnąć do łóżka.

Ggy Cyberpunk 2077 ukaże się w pełnej krasie, gra może okazać się zbyt postępowa dla niektórych środowisk i trafić na współczesny indeks tytułów zakazanych. Jak wynika z pierwszy ocen wystawianych przez organizacje kontrolujące materiały pojawiające się w grach, w Cyberpunku będzie się uczestniczyć w zbliżeniach seksualnych (oraz seksie oralnym) widzialnym z perspektywy prowadzonego bohatera. CDPR nie zamierza przy tym w żaden sposób wymuszać płci (ani liczby) osób uczestniczących w zbliżeniu.

Wsparcie, jakie udzieliło polskie studio osobom LGBT jest więc naturalną konsekwencją tego, co pokazują w świecie Cyberpunka 2077. W świecie mrocznej przyszłości jasnym punktem jest to, że nikt nie musi wstydzić się własnej seksualności.

Zobacz także: Cyberpunk 2077: afera z transseksualnym plakatem. Kobieta z penisem podpisana „zmiksuj to” 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.