Pogoda
02.03.2017 13:16

CD Projekt RED stworzył 7 tysięcy animacji na potrzeby DLC do Wiedźmina 3

Szef działu animacji, Sebastian Kalemba, wyjawił na Game Developers Conference, ile animacji stworzono na potrzeby gry Wiedźmin 3: Dziki Gon oraz jej dodatków.

CD Projekt RED stworzył 7 tysięcy animacji na potrzeby DLC do Wiedźmina 3
foto: materiały prasowe

W San Francisco odbywa się właśnie Game Developers Conference, czyli coroczne spotkanie twórców gier, które zawsze wiąże się z istną kopalnią ciekawostek na temat ich dzieł. Nie zabrakło na niej przedstawicieli studia CD Projekt RED - jednego z naszych największych dóbr narodowych, które dało światu komputerową adaptację sagi o Wiedźminie.

O osiągnięciach gry Wiedźmin 3: Dziki Gon nikogo nie trzeba przekonywać. Tytuł znalazł się na pierwszym miejscu rankingu Metacritic, zostając tym samym najkrócej mówiąc... najlepszą grą wszech czasów. Produkcja zyskała rozgłos na całym świecie, przyczyniając się jednocześnie do wzrostu zainteresowania książkami Andrzeja Sapkowskiego oraz przecierając szlaki dla nowej adaptacji filmowej.

Jednak za każdym tak wielkim sukcesem - cóż, przynajmniej za większością - stoi również mnóstwo pracy. O ogromie tej, którą włożyli w Wiedźmina 3 programiści, przekonywał w Kalifornii kierujący zespołem animatorów Sebastian Kalemba. Jak wyjawił, przez 3 lata jego koledzy stworzyli 16 tysięcy unikatowych zestawów animacji, z których korzystają wszystkie potwory i postaci w grze.

Biorąc pod uwagę ogrom przedstawionego w Dzikim Gonie świata, natłok pobocznych zadań i jakieś, bagatela, 200 godzin wymaganych od gracza, by w pełni się tym wszystkim nacieszyć, liczba ta nie powinna aż tak dziwić. Wciąż jednak robi kolosalne wrażenie. A jest jeszcze ciekawsza informacja...

Podczas gdy wielu twórców gier w dzisiejszych czasach wycina elementy gotowego produktu, by potem sprzedawać je w postaci DLC, CD Projekt RED robi wszystko, by jego dodatki stały na najwyższym poziomie. Przekonały o tym już same Serce z kamienia i Krew i wino, których doczekał się Dziki Gon. Jak jednak zdradził Kalemba, firma na ich potrzeby przez rok stworzyła... kolejne 7 tysięcy nowych animacji.

O tym, co specjalnie do swoich dodatków wyczarowali animatorzy z CD Projekt RED, przekonacie się poniżej:

Właśnie dzięki takim materiałom można jeszcze bardziej docenić pracę CD Projekt RED i tak niepopularne w dzisiejszych czasach strategie, jakimi kieruje się studio, mając na uwadze przede wszystkim jak najlepsze traktowanie graczy. Czekamy z niecierpliwością na Cyberpunk 2077, który ma wyjątkowo wysoko ustawioną poprzeczkę.

Ile razy przeszedłeś Wiedźmina 3?

Jakub Gańko
Tagi: Gry Wiedźmin