Cliff Simon nie żyje. Aktor z serialu "Gwiezdne wrota" miał tylko 58 lat

12.03.2021 08:18
Znicz - materiał poglądowy Fot. Value Stock Images/East News

Zmarł Cliff Simon - aktor, który występował w serialach "Gwiezdne wrota" i "Gwiezdne wrota: Continuum". Miał 58 lat. Co było przyczyną śmierci?

Smutna wiadomość dla miłośników serii "Gwiezdne wrota". 9 marca 2021 roku zmarł Cliff Simon, który wcielał się w postać Ba'ala. Miał 58 lat. Przyczyną śmierci był wypadek.

Cliff Simon z "Gwiezdnych wrót" nie żyje

Jak podaje Deadline, informację o śmierci aktora przekazała jego żona Colette Simon, która zamieściła post na facebookowym profilu swojego męża.

Do przyjaciół, rodziny i fanów,
Dzielę się z wami niewyobrażalnie smutną informacją - mój ukochany mąż, Cliff Simon, zmarł o godzinie 12:30 we wtorek 9 marca 2021 roku. Był na plaży Topanga w Kalifornii i niestety zmarł po tragicznym wypadku kiteboardingowym. Większości z was był znany jako czarny charakter, którego kochaliście nienawidzić - Ba'al, z "Gwiezdnych wrót". Ale jak powiedział, "aktorstwo jest tym, co robię, to tylko część tego, kim jestem".

I był kimś o wiele więcej - oryginalnym człowiekiem, poszukiwaczem przygód, żeglarzem, pływakiem, tancerzem, aktorem, pisarzem. W miejscu, gdzie kiedyś stał na tej ziemi, zieje dziura. Był kochany przez zbyt wielu, by ich wszystkich wymienić i miał wielki wpływ na tak wiele żyć. Był niesamowitym i kochanym bratem, wujem, siostrzeńcem, kuzynem i przyjacielem.

Był i zawsze będzie miłością mojego życia i jego śmierć to niewyobrażalny zawód miłosny.
Niewielką zaletą tej tragedii jest to, że kiedy zmarł, robił jedną z rzeczy, które kochał najbardziej. Odszedł na plaży w pobliżu wody, która była jego świątynią.
Wiem, że to szok i mocno Was uderzy, ale mamy nadzieję, że w tej chwili uszanujecie naszą potrzebę prywatności.
Zakończę tym wersetem, który Cliff kochał i według którego żył:
"Wolałbym być popiołem niż pyłem! Wolałbym, aby moja iskra wypaliła się w olśniewającym blasku, niż została zduszona przez suchą zgniliznę. Wolałbym być wspaniałym meteorytem, każdy mój atom we wspaniałym blasku, niż sennym i trwałej planety. Właściwą funkcją człowieka jest żyć, a nie istnieć. Nie będę tracić dni na próbę ich przedłużania. Wykorzystam swój czas.".

Simon urodził się 7 września 1962 roku w  Johannesburgu w RPA. Od małego fascynował się pływaniem i gimnastyką. Jako nastolatek został reprezentantem kraju i chciał zostać pierwszym obywatelem RPA, który zdobędzie złoty medal w pływaniu na Olimpiadzie. W połowie lat 70. wraz z rodzicami przeprowadził się jednak do Wielkiej Brytanii. Nie porzucił swojej pasji i w 1984 roku zakwalifikował się do udziału w Olimpiadzie w Los Angeles. Z czasem porzucił jednak pływanie i wrócił do RPA, gdzie dołączył do lotnictwa.

Polecamy

Po dwóch latach służby został nauczycielem surfingu i waterskiingu w hotelu dla turystów. Tam spotkał choreografa, który szukał akrobaty. W ten sposób został artystąscenicznym, co spełniło jego kolejne marzenie. Po powrocie do domu postanowił, że zostanie aktorem. Rozpoczął studia aktorskie i pracował jako model na wybiegach oraz w reklamach. Na początku nowego millenium udał się do Los Angeles, gdzie wystąpił gościnnie rolę w serialu "Nash Bridges".

Polecamy

Wkrótce dołączył do obsady "Gwiezdnych wrót" wcielając się w czarny charakter - Ba'ala. Szybko stał się ulubionym antagonistą wszystkich widzów kultowego serialu science fiction. W 2008 roku powrócił do swojej słynnej roli w kontynuacji produkcji pod tytułem "Gwiezdne wrota: Continuum". Wśród innych ról Simona należy wymienić takie tytuły, jak "Zawód: Amerykanin", "Agenci NCIS" i "24 godziny". Był też znany wśród graczy, ponieważ użyczał głosu w takich produkcjach jak The Order: 1886 i Metal Gear Solid V: The Phantom Pain.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.