Eurowizja 2020 - poznaliśmy polskiego reprezentanta w konkursie piosenki. Kim jest wokalistka?

23.02.2020 18:35
Eurowizja 2020 - poznaliśmy polskiego reprezentanta w konkursie piosenki. Kim jest wokalistka? Fot. JACK GUEZ/AFP/East News

Zakończyło się głosowanie na nowego reprezentanta Polski w nadchodzącym konkursie Eurowizja 2020. Poznajcie kandydatkę, która wystąpi na międzynarodowej imprezie.

Eurowizja co roku przyciąga przed telewizory miliony widzów z całej Europy, a wykonawcy wygrywający konkurs stają się międzynarodowymi gwiazdami. Polska w ostatnich latach lepiej radzi sobie w Eurowizji Junior, ale dorosła wersja konkursu wciąż pozostaje bardzo ważna w procesie kreacji gwiazd polskiego rynku muzycznego. Nareszcie poznaliśmy nazwisko wokalistki, która będzie reprezentowała nasz kraj w 2020 roku w Rotterdamie.

Eurowizja - znamy polską kandydatkę do konkursu

Reprezentantką Polski na Eurowizji 2020 została Alicja Szemplińska, wokalistka znana z programów "The Voice of Poland" oraz "Szansa na sukces". Pierwszy rozgłos przyniosła jej wygrana pierwszej edycji programu TVP2 "Hit, Hit, Hurra!", w którym jurorką była m.in. Edyta Górniak. Jedną z nagród w konkursie był pobyt na lekcjach śpiewu u Setha Riggsa, trenera wokalnego Michaela Jacksona.

Alicja Szemplińska kilka lat później powróciła do telewizyjnej dwójki, bowiem jesienią 2019 roku wygrała w finale "The Voice of Poland 10". Artystka należała do drużyny Tomsona i Barona z Afromental. Tak jak w przypadku poprzednich sezonów, nagrodą Szemplińskiej było 50 tys. złotych i kontakt płytowy z wytwórnią Universal Music Polska. Do tej pory wokalistka wypuściła singiel "Prawie my". 

Przeczytaj także

Jeśli chodzi zaś o samą Eurowizję, to artystka na konkurs piosenki napisała utwór "Empires", który przypomina nieco ballady z ostatnich filmów o Jamesie Bondzie ("Skyfall" Adele, czy "No Time to Die" Billie Eilish). Zwycięskie wykonanie tego utworu możecie zobaczyć w wideo poniżej:

Zwycięstwo w preselekcji do Eurowizji nie było przypadkowe - Szemplińska zdobyła nie tylko najwięcej głosów od jury, ale również od telewidzów, którzy mogli głosować w wyborze kolejnego reprezentanta Polski na przyszłym konkursie. Sama Eurowizja 2020 została zorganizowana w Rotterdamie, a koncerty odbędą się 12, 14 i 16 maja. 

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.