Gdzie Netflix zapisuje pobrane filmy i seriale?

Natalia Nowecka
21.02.2019 15:59
Fot. Shutterstock|undefined Fot. . Shutterstock

Chcesz pobierać filmy i seriale na Netfliksie, by oglądać je offline, ale nie wiesz gdzie je później znaleźć? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

Netflix już od dawna umożliwia pobieranie filmów i seriali na telefon, byśmy mogli oglądać nasze ulubione produkcje bez obowiązku dostępu do Internetu. Jakiś czas temu opcja ta została również ulepszona poprzez wprowadzenie opcji Inteligetnego pobierania, o którym szerzej pisaliśmy wam już wcześniej. Jednak co jeśli chcielibyście skorzystać z tego udogodnienia, jednak nie wiecie, gdzie Netflix przechowuje pobrane pliki, a zatem - gdzie znajdziecie film lub serial, który pobraliście? Przychodzimy z pomocą.

Zobacz też: >> Netflix: Dlaczego filmy i seriale znikają z Netfliksa? <<

Gdzie Netflix zapisuje pobrane filmy i seriale?

Pobrane pliki są automatycznie zapisywane w pamięci urządzenia. Uwaga! Opcja ta dostępna jest tylko na smartfonach i tabletach, komputery i telewizory nie posiadają (jeszcze) takiej funkcji. Po pobraniu, wasz film lub serial znajdziecie na Netfliksie w sekcji Pobrane pliki, która znajduje się na dole ekranu (zdjęcie numer 1). Po wejściu w ową sekcję wyświetlą wam się wszystkie filmy i seriale, jakie pobraliście (zdjęcie numer 2).

Jak usunąć pobrane pliki na Netfliksie?

Jeśli zdecydujecie się jednak na usunięcie pobranego przez was filmu lub serialu, musicie kliknąć w strzałkę znajdującą się na prawo od ikony produkcji. Następnie musicie kliknąć w niebieski smartfon z ptaszkiem w środku, po czym wyświetlą wam się dwie opcje - Odtwórz i Usuń pobrany plik (zdjęcie numer 3). Klikacie wówczas opcję drugą i plik zostaje automatycznie usunięty z waszego urządzenia.

fot. zdjęcie własne Fot. zdjęcie własne

Jaki jest limit pobranych plików na Netfliksie?

Na Netfliksa możemy pobrać maksymalnie 100 filmów i seriali na jeden moment. Zaś jeśli chodzi o ilość urządzeń, na które możemy pobierać pliki z Netfliksa, uzależnione jest to od wykupionego przez nas abonamentu - kolejno jedno, dwa lub cztery urządzenia.

Przeczytaj także
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.