Głodny w Trasie zaspokoi patriotyczny głód

Michał Tomaszkiewicz
27.09.2016 13:21
Głodny w Trasie zaspokoi patriotyczny głód Fot. kadr z wideo

Głód, który między podczas podróży samochodem można teraz zaspokoić wspierając naszych przedsiębiorców – aplikacja Głodny w Trasie doprowadzi wprost do prawdziwie polskiego lokalu przy autostradzie lub drodze krajowej.

Na początku zmotoryzowani smakosze patriotyczni nie mogą co prawda liczyć na zbyt duży wybór – program ma zapisane dane 35 lokali – jednak twórcy aplikacji chwalą się, że każdego dnia wprowadzają nowe restauracje i bary.

Zanim lokal znajdzie się w spisie aplikacji Głodny w Trasie, zgłoszenie jest weryfikowane przez twórców – i nie chodzi tylko i wyłącznie o stwierdzenie, czy w przygotowywanie posiłków nie jest zaangażowany kapitał zagraniczny.

Aplikacja umożliwia bowiem wyszukiwanie dostępnych lokali według ściśle określonych kryteriów i preferencji – na przykład możliwości odwiedzenie ich z psem, dostępnością przewijaka dla dzieci czy serwowania menu wegetariańskiego. Głodny w Trasie informuje także o promocjach przygotowanych dla kierowców podróżujących z aplikacją.

foto: Głodny w Trasie Fot. foto: Głodny w Trasie

Specjalnie dla Antyradio.pl o procesie sprawdzania zgłoszeń opowiadała Karolina Stępniewska, PR Manager programu Głodny w Trasie:

Aby przystąpić do programu wystarczy, że restauracja znajduje się przy drodze krajowej lub autostradzie. Zgłoszenia weryfikowane są indywidualnie, na podstawie rozmów z właścicielami oraz bezpośrednich spotkań. Badamy jakość obsługi, wygląd lokalu i oczywiście fakt, czy nie jest restauracyjną siecią zagraniczną.

Dbając o wygodę głodnych kierowców, twórcy programu biorą pod uwagę tylko i wyłącznie restauracje i bary znajdujące się w bezpośredniej bliskości głównych polskich szlaków komunikacyjnych.

Konfiguracja aplikacji jest bardzo prosta – wystarczy zaznaczyć, czego wymagamy od miejsca, w którym możemy się posilić, żeby program pokazywał informacje tylko o takich lokalach. Aplikacja działa w tle, wyświetlając komunikat o zbliżającym się lokalu jako powiadomienie i dając opcje zadzwonienia lub uruchomienia nawigacji.

foto: Głodny w Trasie Fot. foto: Głodny w Trasie

Karolina Stępniewska zdradziła Antyradio.pl, że twórcy aplikacji mają jeszcze dużo pomysłów na dalszy rozwój Głodnego:

Kolejnym krokiem jest dodanie możliwości oceny lokali, a także stworzenie mapy miejsc postojowych i toalet – co również jest, w naszej ocenie, uciążliwym aspektem podróży. Nie wykluczamy wejścia do miast, ale kontynuując strategię nie uwzględniania restauracji sieciowych.

Głodny w Trasie jest aplikacją bezpłatną – można ją pobrać ze sklepu Google Play. Trzeba pamiętać, że jest to wczesna wersja programu i jej możliwości (oraz lista obsługiwanych restauracji) zostanie jeszcze w przyszłości rozszerzona.

Jeśli pomysł na stołowanie się tylko w polskich lokalach brzmi rozsądnie, warto zainteresować się także aplikacją Pola, pozwalającą na sprawdzanie w sklepie – wystarczy zeskanować kod kreskowy – ile polskości jest w interesującym nas produkcie. Twórcy tego programu zapowiadają także możliwość wyszukiwania barów i restauracji należących do Polaków .

Gdzie skierował Was Głodny w Trasie?

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.