Pogoda
14.02.2019 11:48

Nowa funkcja na Instagram IGTV: jak dodać wideo IGTV jako post na Instagramie?

Na Instagramie pojawiła się nowa funkcja, dzięki której umieścimy wideo z IGTV w swoich aktualnościach na profilu. O co chodzi w najnowszym trendzie na popularnej platformie społecznościowej?

Instagram IGTV
foto: shutterstock

Instagram stale się rozwija. Z popularnej aplikacji korzysta już prawie miliard osób. Obecnie największą liczbę obserwujących maja gwiazdy popkultury, takie jak Selena Gomez, Kim Kardashian, Beyonce czy Kylie Jenner. Niedawno w świecie celebrytów zawrzało, bo Instagram zaczął usuwać fałszywe konta i wiele popularnych gwiazd straciło rzesze obserwatorów. Szacuje się, że Kylie Jenner straciła aż 2,5 miliona followersów czy Justin Bieber, którego obserwatorzy zredukowali się aż o 1,7 miliona obserwatorów.

Po samobójstwie nastolatki Instagram będzie ukrywać zdjęcia samookaleczenia
Po samobójstwie nastolatki Instagram będzie ukrywać zdjęcia samookaleczenia
Przeczytaj także Po samobójstwie nastolatki Instagram będzie ukrywać zdjęcia samookaleczenia

Nowa funkcja Instagrama

07.02.2019 roku na Instagramie pojawiła się nowa funkcja, która dotyczy IGTV. Od niedawna użytkownicy popularnej platformy mają możliwość udostępniania podglądów z platformy IGTV w swoich aktualnościach na profilu. Użytkownicy mogą zamieścić jednominutową zapowiedź dłuższego filmiku, a obserwujący mogą zdecydować, czy przejść do oglądania całego wideo, czy zaprzestania na jednej minucie. Dla tych, którzy zastanawiają się, czy usunięcie filmiku z aktualności spowoduje jego usunięcie z IGTV mogą odetchnąć z ulgą. Ten ruch nie wpłynie na dostępność filmu na IGTV.

Warto wspomnieć, że platforma IGTV jest samodzielną aplikacją, którą Instagram uruchomił w czerwcu 2018 roku. Jednak z czasem zaczął być bardzo integrowany z serwisem Instagram. Użytkownicy mają do wykorzystania 10 minut. Filmy, które są publikowane z większych kont, mogą trwać nawet godzinę.

Zobacz także: >>Na Facebooku będzie można rozmawiać z użytkownikami Instagrama i na odwrót<< 

Jak dodać IGVT do swojego feeda na Instagramie?

Zastanawiacie się, jak umieścić filmik z IGTV w swoich aktualnościach jako post? To bardzo proste. Wystarczy, że utworzymy kanał na IGTV idodamy na niego filmik. Warto też umieścić nazwę i opis wideo. Dalej należy wybrać opcję udostępnienia treści na Instagramie. 

Będziecie korzystać z najnowszej opcji Instagrama?

Karolina Woźniak
Tagi: Mobile