Pogoda
24.02.2016 14:46

Jeremy Clarkson przeprosił byłego producenta Top Gear

Były prezenter Top Gear oficjalnie przeprosił Oisina Tymona, czyli byłego producenta programu. Ponadto zapłacił mu 100 000 funtów zadośćuczynienia.

Jeremy Clarkson przeprosił byłego producenta Top Gear
foto: kadr z wideo

Można tym samym uznać pewien rozdział z historii tego popularnego programu motoryzacyjnego za zamknięty. W wyniku uderzenia przez Clarksona, Tymon miał rozciętą wargę. Właśnie przez wzgląd na wyrządzone szkody żądał sześciocyfrowej sumy w ramach rekompensaty.

Jeremy przyznał się do błędu:

"

Chciałbym przeprosić wszystkich raz jeszcze, szczególnie Oisina Tymona za ten godny pożałowania błąd. Również pragnę podkreślić, że w tym incydencie nie było jego jakiejkolwiek winy. Żeby było jasne – jest mi przykro, że musiał przez to przechodzić. Cieszę się jednocześnie, że ta sprawa została już rozstrzygnięta. Oisin zawsze był bardzo twórczy przy tworzeniu Top Gear i życzę mu samych sukcesów. "

To całe zamieszanie miało miejsce w hotelu w północnym Yorkshire. Tymon uważał, że został ofiarą fizycznego i werbalnego, niesprowokowanego ataku. Nazwano go leniwym Irlandczykiem. Bezpośrednio po tym incydencie, Oisin nie chciał wnosić oskarżenia.

Przez wzgląd na zaistniałą sytuację, Clarkson został zawieszony przez BBC, a następnie wyrzucony z Top Gear. Pozostali prezenterzy – Richard Hammond i James May – również zdecydowali się na odejście z programu, twierdząc że ich trio jest niejako „w pakiecie”.

Były producent Top Gear jest szczęśliwy, że to wszystko dobiegło końca – jest także wdzięczny za całe wsparcie, które otrzymał po tym incydencie. Tony Hall – dyrektor generalny BBC – uważa, że Tymon jest bardzo dobrym pracownikiem:

"

Oisin jest jednym z najlepszych pracowników BBC, który borykał się z tymi trudnościami w 2015 roku. W przeciągu 12 lat miał bardzo duży wkład w rozwój naszej stacji i mamy nadzieję, że wciąż będzie wykorzystywać swój potencjał w roli kierownika rozwoju. Wierzę, że czeka go świetlana przyszłość w naszej stacji. "

Co ciekawe, 11 lutego 2016 roku, Brytyjska Korporacja Nadawcza ogłosiła nowy skład programu motoryzacyjnego Top Gear. Zaledwie trzech prezenterów zastąpiono aż sześcioma! W odświeżonym składzie będziemy mogli już wkrótce na ekranach telewizorów zobaczyć Chrisa Evansa, Sabinę Schmitz, Chrisa Harrisa, Matta LeBlanca, Eddie Jordana i Rory Reida.

Tagi: News Top Gear