Książka youtubera za 450 tysięcy, a sernik Podsiadły za 40. Oto najdroższe aukcje 29. Finału WOŚP

18.02.2021 10:48
Licytacje WOŚP Fot. Piotr Molecki/East News

Zakończyły się aukcje 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jurek Owsiak poinformował, że padł kolejny rekord, a zainteresowanie licytacjami było ogromne.

W styczniu 2021 roku odbył się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcję dostosowano do sytuacji epidemiologicznej w Polsce i na świecie, a organizatorzy zapewnili bezpieczeństwo jej uczestnikom. Na ulicach nie brakowało wolontariuszy, w studiu WOŚP odbyły się koncerty, które można było obejrzeć za pośrednictwem internetu lub telewizji, a atmosfera jak zwykle była gorąca i przepełniona optymizmem.

WOŚP 2021. Najdroższe aukcje Allegro

Mimo trudności Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy po raz kolejny udało się pobić rekord. Deklarowana suma zebrana podczas Finału przewyższyła tę zeszłoroczną. Wyjątkowo popularne stały się również tegoroczne aukcje, na których można było wylicytować między innymi gadżety, usługi czy pamiątki od ulubionych gwiazd.

Polecamy

Hitem okazała się książka "Inaczej" Radka Kotarskiego. Youtuber "dołączył" do niej swoje czerwone Ferrari model F430. Zestaw wylicytowano za 455 555 złotych. Świetnym wynikiem może pochwalić się także Iga Świątek. Jej rakieta osiągnęła cenę 131 300 złotych. Zaciekła walka toczyła się także o sernik od Dawida Podsiadły. Ciasto upieczone i osobiście dostarczone przez muzyka wylicytowano za 40 200 złotych.

29. Finał WOŚP. Zakończyły się aukcje Allegro, ile pieniędzy zebrano?

Złota płyta Nocnego Kochanka "Randka w Ciemność" osiągnęła wartość 10 299 złotych. z kolei Pol'and'Rockowa gitara malowana przez Szymona Chwalisza została wylicytowana za 70 100 złotych. Spotkanie z Marcinem Dorocińskim zdobyto za 25 100 złotych, obiad w domu Edyty i Cezarego Pazurów za 37 100 złotych, a udział w Camp by Ann od Anny Lewandowskiej osiągnął pułap 70 100 złotych.

Jurek Owsiak z dumą poinformował, że w tym roku przeprowadzono 410 468 aukcji. Dla porównania - rok temu było ich 195 000. Dochód ze wszystkich licytacji osiągnął 32 300 911 złotych, czyli przeszło dwa razy tyle, co ostatnim razem (14 852 016 złotych).

Jak podkreśla Jurek:

W tym miejscu chciałbym przede wszystkim ukłonić się tym, którzy swoimi osobistymi, często wykonanymi własnoręcznie dziełami wypracowali tę niewiarygodną sumę ponad 32 milionów złotych. Własnoręcznie namalowany obraz, czy wydziergany szydełkiem „Jurek”, poduszka, czy serweta. Albo plafon ze sklejki z motywami dwudziestki dziewiątki i naszego serduszka wykonany za murami zakładu karnego. W sumie setki tysięcy takich właśnie prze serdecznych, przemyślanych, bardzo wyraźnie skierowanych w naszą stronę przedmiotów, które bardzo często osiągały niewiarygodne i wręcz zawrotne sumy na finałowej licytacji.

Ostateczną sumę zebraną przez WOŚP poznany podczas konferencji prasowej 29 marca 2021 roku. Aktualnie na koncie fundacji jest są już 104 miliony złotych.

Polecamy
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.