Pogoda
21.09.2018 11:34

Które serwisy VoD odwiedza najwięcej Polaków?

Netflix i Showmax idą łeb w łeb, ale są daleko w tyle za rodzimym CDA.pl, o liderze serwisów VoD premium, VoD.pl, nie wspominając – wynika z badania Gemius/PBI na sierpień 2018. Za to jak już ktoś na Netfliksa zawita, to nie może przestać klikać.

Które serwisy VoD odwiedza najwięcej Polaków?
foto: zrzut ekranu

Zanim przejdziemy do pokazywania twardych danych, trzeba pokusić się o słowo komentarza. Gemius/PBI śledzi, jakie strony internetowe są odwiedzane przez polskich internautów – dzięki temu wiemy na przykład, jakie strony porno Polacy uznają za najlepsze.

Badanie obejmuje jednak tylko użytkowników, którzy odwiedzają serwisy poprzez ich strony www – jeśli korzystają z aplikacji, wymykają się mechanizmom badania.

>> Filmy online – gdzie oglądać? Najlepsze strony z filmami i serialami w internecie <<

Najpopularniejsze serwisy VoD w Polsce

Według danych Gemius/PBI, w sierpniu 2018 najchętniej odwiedzaliśmy VoD.pl – serwis może pochwalić się przyciągnięciem niemal 3,8 mln użytkowników. Drugie na liście jest CDA.pl, które w katalogu Premium oferuje już ponad 5000 filmów – witrynę odwiedziło łącznie 2,9 mln osób.

Netflix i Showmax remisują – pierwszy jest lepszy od drugiego raptem o 3 500 odwiedzających, przyciągając na swoje strony 1,95 mln użytkowników na swoje strony. Warto zauważyć, że oba serwisy wyprzedziły w internecie TVP – narodowy VoD odwiedzany jest przez prawie 1,8 mln osób.

Filmy i seriale na HBO Go oglądało poprzez stronę nieco ponad milion osób. 300 000 użytkowników przyciągnął nc+ go, internetowa wersja stacji telewizyjnej.

vod_ranking_02

Sytuacja zmienia się nieco, gdy pod uwagę bierze się liczbę odsłon – tutaj na pierwsze miejsce, z wynikiem 25,8 mln wyświetleń, awansuje Netflix. Zaraz za nim plasuje się CDA.pl (22,9 mln odsłon) oraz vod.tvp.pl (21,4 mln wyświetleń).

vod_ranking_03

Tabela odwraca się za to, gdy pod uwagę brany jest czas przebywania w poszczególnych serwisach. Koronę króla dzierży tu TVP –użytkownik spędza tam średnio niemal 3,5 godziny. Drugie i trzecie miejsce zajmuje odpowiednio player.pl i ipla.tv, podczas gdy na CDA, Netfliksie i Shomaksie według danych użytkownicy spędzają nie więcej niż okolice kwadransa.

vod_ranking_04

Gemius/PBI zastrzega jednak, że dane dotyczące tych serwisów mogą być niedoszacowane – co oznacza, że tak naprawdę mogą być znacznie wyższe, niż osiągane przez VoD TVP.

A Wy gdzie najczęściej zaglądacie?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet