Pogoda
02.06.2019 10:32

MSWiA zorganizowało konkurs na mema internetowego. Prace trzeba przysyłać listownie na CD

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie, którego zadaniem jest obrzydzenie narkotyków i dopalaczy. Za stworzenie mema internetowego lub GIF-a można zgarnąć nagrody. Zgłoszenia można wysyłać listownie lub dostarczać własnoręcznie do siedziby resortu.

płyty CD
foto: materiały prasowe

Internet to najpotężniejsze dzisiejsze medium. Młode (i nieco starsze) pokolenie korzysta z niego praktycznie bez przerwy, mając natychmiastowy dostęp do swoich przyjaciół oraz bieżących informacji i wiadomości.

Sieć ma jednak także swoje mroczniejsze strony. Jeśli ktoś jest wystarczająco zawzięty, w internecie może znaleźć niemal wszystko, łącznie z narkotykami. Handel nimi kwitnie na serwisach ogłoszeniowych, zdarzyła się nawet sytuacja, gdy dostawę środka halucynogennego można było sobie załatwić wprost z aplikacji na smartfona.

narkotyki
narkotyki
Przeczytaj także Chcesz zostać dilerem narkotyków? Na iPhonie jest do tego aplikacja

Organy ścigania coraz częściej zdają sobie z tego sprawę, zdarza się nawet, że sięgają po bardzo niekonwencjonalne środki, żeby dosięgnąć handlarzy. Przestępców udało się ująć na przykład po zdjęciu odcisku palca ze zdjęcia opublikowanego w sieci, do innych udało się dotrzeć, bo nie kryli się wystarczająco z graniem na PlayStation 4.

narkotyki
narkotyki
Przeczytaj także Konsola PlayStation 4 użyta do namierzenia dilerów narkotyków

Internet może uczyć, bawić i zapobiegać. Takiego zdania jest Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, organizując konkurs na przygotowanie mema internetowego pokazującego zgubne skutki zażywania narkotyków i dopalaczy.

Konkurs MSWiA na mema internetowego i GIF-a przeciwko narkotykom i dopalaczom

Cel konkursu jest szczytny:

"

Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na problem dotyczący niebezpieczeństwa uzależnienia od narkotyków i dopalaczy. Temat konkursu na MEM internetowy i animację w formacie GIF brzmi „Narkotyki i dopalacze zabijają” i ma dotyczyć w szczególności uświadamiania młodych ludzi na temat niebezpieczeństwa używania narkotyków i dopalaczy. "

Zwycięzcy, oprócz satysfakcji płynącej z potencjalnego ratowania życia zagubionym nastolatkom, mogą liczyć na zgarnięcie nagród.

"

Przyznane zostaną nagrody rzeczowe dla twórców najlepszych prac które zajmą pierwsze (miniwieża), drugie (tablet) i trzecie miejsce (hulajnoga) w obu kategoriach konkursowych. Organizator dopuszcza możliwość przyznania dodatkowych nagród lub wyróżnień. "

Zobacz także: Ministerstwo Cyfryzacji pomoże Polakom, którym Facebook skasował konto za nagość i seks 

MSWiA początkowo chciało rozstrzygnąć konkurs do 15 maja 2019, zdecydowano jednak o przedłużeniu terminu przyjmowania prac do 6 czerwca 2019. Powodem może być punkt regulaminu, z którego wynika, że prace należy nadsyłać do resortu listownie, po zapisaniu ich na płycie CD lub DVD. Literówkę w Full HD zrobił resort, nie my.

"

MEM internetowy i animację w formacie GIF do udziału w konkursie należy dostarczyć na płytach CD/DVD. Zgłaszana animacja w formacie GIF musi być zarejestrowana w jakości min. Fuli HD oraz dostarczona również na płytach CD/DVD. "

Do konkursu zapraszane są dzieci i młodzież, która nie ukończyła 18. roku życia. Szansa na to, że mają dostęp do komputera z wbudowanym napędem optycznym wydają się być dość nikłe. Producenci komputerów już od lat unikają wyposażania swoich konstrukcji w czytniki i nagrywarki płyt CD/DVD.

Weźmiecie udział?

Tagi: Duperele