Nie żyje znany kompozytor. Stworzył m.in. muzykę do Windowsa XP

16.02.2021 10:29
Nie żyje znany kompozytor. Stworzył m.in. muzykę do Windowsa XP Fot. shutterstock.com

Nie żyje Stan LePard, kompozytor muzyki do gier pokroju Halo, Guild Wars 2 i Destiny, a także twórca motywów dźwiękowych do Windowsa XP.

Nie żyje kompozytor muzyki do gier, Stan LePard

Wieściami o śmierci LeParda podzielił się jego przyjaciel i współpracownik Maclaine Diemer. W poniedziałek 15 lutego 2021 roku napisał na Twitterze, że Stan LePard zmarł niespodziewanie w zeszłym tygodniu.

Polecamy

Diemer współpracował z LePardem przy muzyce do gry Guild Wars 2:

Poznanie go ukształtowało moje życie i moją muzykę. Był ogromną częścią mojej pracy przy Guild Wars 2, a przy okazji dodał mnóstwo rzeczy od siebie. Jego śmierć jest tragiczną wieścią dla wszystkich członków społeczności graczy i muzyków z Seattle. Pragnę założyć fundację na rzecz jego rodziny i podam wam więcej szczegółów, jak będzie gotowa. Dziękuję ci Stan za wszystko, co dla mnie zrobiłeś. Będzie mi Ciebie brakowało.

LePard pracował przy muzyce dla wielu różnych popularnych gier - wśród produkcji znajdziemy m.in. Halo Reach, Halo 2, Halo 3, Halo Wars, Destiny, Fable II, Crimson Skies, Age Of Empires III: Asian Dynasties, Age Of Mythology i wiele innych.

Polecamy

Na temat jego śmierci wypowiedział się również profil Guild Wars 2 na Twitterze, który podziękował kompozytorowi za jego wkład w świat Tyrii.

Oprócz pracy nad muzyką do gier, Stan LePard zasłynął również motywem dźwiękowym instalacji systemu Windows XP. Był również klawiszowcem zespołu Planet Fly. Grupa również pożegnała go na Facebooku, pisząc, że "LePard był bestią na klawiszach, ale co ważniejsze kochanym i poczciwym człowiekiem". Przyczyna śmierci Stana LeParda jest nieznana.

Polecamy
Redakcja Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.