Pogoda
04.08.2020 16:28

Nierozłączne lwy z zoo zostały uśpione w tym samym czasie. Żeby nie umierały z tęsknoty

Niezwykła historia wydarzyła się w ZOO w Los Angeles. Nierozerwalna para lwów Hubert i Kalisa musiały zostać uśpione z powodu starego wieku. Postanowiono uśpić je razem, by nie umarły z  wzajemnej tęsknoty.

Nierozłączne lwy z zoo zostały uśpione w tym samym czasie. Żeby nie umierały z tęsknoty
fot. Sax Rohmer / Splash NewsEAST NEWS (zdjęcie poglądowe)

Jak podaje magazyn Los Angeles Times kilka dni temu doszło do niecodziennego zdarzenia. Lwy Hubert i Kalisa musiały zostać uśpione, gdyż w wyniku starego wieku, stan ich zdrowia znacznie się pogorszył. Pracownicy placówki zdecydowali jednak, że zwierzęta zostaną uśpione razem, by uniknąć ich gorszego samopoczucia i umierania tęsknoty za partnerem. 

Decyzja podyktowana była faktem, że od czasu pojawienia się w kalifornijskim zoo w 2014 roku para zwierząt była niemal nierozerwalna. W oświadczeniu wystosowanym przed przedstawicieli ZOO właśnie w tym fakcie upatruje się tak długiego żywota obu zwierząt. Oba lwy miały bowiem 21 lat. Zwykle lwy afrykańskie z tego gatunku żyją ok 15-17 lat.

krokodyl nilowy
krokodyl nilowy
Przeczytaj także Krwawa zemsta Matki Natury. Kłusownik mordował słonie i lwy, w końcu pożarły go krokodyle

Oświadczenie ZOO

"

„Te lwy były niezwykle charyzmatyczne, kiedy były razem. Podobnie, gdy były osobno, choć bardzo rzadko były od siebie tak naprawdę oddalone. Ich niepodzielna uwaga zawsze skierowana była na partnera/partnerkę, a lwy razem odpoczywały, obejmowały się i obdarzały czułymi pocałunkami” – powiedziała Beth Schaefer, dyrektor programowa ZOO w LA w specjalnym komunikacie. "

Pracownicy i komentatorzy sprawy podkreślają, że długa żywotność obu lwów jest nie tylko oznaką siły prawdziwej miłości, ale także dobrych warunków i eksperckiej opieki pracowników ZOO.

Puma Nubia
Puma Nubia
Przeczytaj także Co dalej z pumą Nubią? Jest decyzja sądu

Niezwykła historia pary lwów

Kalisa przyszła na świat 26 grudnia 1998, a Hubert 7 lutego 1999. Zwierzęta mieszkały najpierw osobno – w zoo w Oklahomie oraz w parku zoologicznym w Lincoln Park w Chicago, a następnie, od 2014 roku, razem, na terenie Los Angeles ZOO. Tam dość szybko zawiązały wspólną więź, która mogła stać się przyczynkiem ich długo-żywotności.

krokodyl nilowy
krokodyl nilowy
Przeczytaj także Krokodyl gigant grasuje w Europie. Płynie do Polski?

Co ciekawe – Hubert jest ojcem 10 szczeniąt, choć żadne z nich nie jest dzieckiem Kalisy. Przedstawiciele ZOO stwierdzili zgodnie, że będą bardzo tęsknić za rezolutną parą, a w szczególności za ich miłymi dla ucha porannymi rykami.

Czytaj także: Neptun wykastrowany na Helu. Wandalowi grozi do 5 lat więzienia

Czy wzruszyła Cię ta historia?

Tagi: Newsy