Nowy Sącz szuka osób niewierzących w koronawirusa. Do pomocy przy ognisku choroby w Ośrodku Pomocy Społecznej

24.08.2020 11:37
Nowy Sącz szuka osób niewierzących w koronawirusa. Do pomocy przy ognisku choroby w Ośrodku Pomocy Społecznej Fot. Shutterstock

Jeśli uważasz, że koronawirus to spisek, pomóż osobom, które na niego chorują. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Sączu szuka nietypowych wolontariuszy, którzy nie będą bali się pomagać niemal setce osób z potwierdzonym COVID-19.

Teorie spiskowe towarzyszą koronawirusowi SARC-CoV-2 od samego początku. Błyskawicznie po jego odkryciu pojawiły się poglądy, że choroba została stworzona w wojskowych laboratoriach i uwolniona przez Chiny/USA, żeby zaszkodzić USA/Chinom.

Im bardziej COVID-19 dawał się we znaki ludzkości, tym bardziej absurdalne teorie się pojawiały. Koronawirus miał być bowiem wcieleniem przygotowanego przez Billa Gatesa plany depopulacji ludności bądź też nie istnieć wcale, a objawy i śmierć miały być wywoływane przez telefonię 5G.

Przeczytaj także

Takie opinie cieszą się popularnością także w niektórych polskich kręgach. Coraz częściej można usłyszeć od osób „czerpiących informacje z niezależnych źródeł”, że przecież nie znają nikogo, kto by zachorował albo zmarł, więc epidemia jest wielkim medialnym oszustwem. Jeśli znacie kogoś, kto tak myśli, przekażcie mu apel MOPS-a z Nowego Sącza. Ośrodek szuka wolontariuszy, którzy pomogą chorym na COVID-19 mieszkańcom, dla swojej wygody nie musząc nosić masek ani kombinezonów ochronnych.

Nie wierzysz w koronawirusa? Nowy Sącz prosi o pomoc przy chorych na COVID-19

W Nowym Sączu wykryto kolejne ognisko koronawirusa. COVID-19 dotarł do Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Nawojowskiej. Jak powiedziała portalowi sądeczanin.info Luiza Piątkiewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Sączu, sytuacja jest bardzo poważna.

Liczba osób z potwierdzonym wynikiem to szesnastu pracowników DPS i siedemdziesięcioro mieszkańców. Zakażeni mieszkańcy zostali odizolowani od osób zdrowych i poddani izolacji w jednym z budynków, a część osób z pozytywnym wynikiem objętych jest izolacją domową.

Miasto poszukuje osób, które zechcą pomóc chorym. Apel został skierowany do specyficznej grupy osób wierzących w teorie spiskowe i kontestujących istnienie koronawirusa.

We wpisie umieszczonym na Facebooku przez zakonnicę Agnieszkę Gil czytamy:

Wolontariusze potrzebni od zaraz. Prosimy o pomoc! Szczególne zaproszenie dla tych, którzy uważają, że wirusa nie ma... nie będą przynajmniej cierpieli z powodu noszenia masek i niewygodnych kombinezonów. Ich pomoc będzie na pewno bardziej efektywna, bez stresu.

Osoby, które się zgłoszą i będą mieć kontakt z chorymi bez noszenia środków ochronnych muszą mieć świadomość, że po pierwszym spotkaniu same zostaną skierowane na kwarantannę.

Zobacz także: 10 najpopularniejszych teorii spiskowych 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.