Pogoda
24.08.2020 11:37

Nowy Sącz szuka osób niewierzących w koronawirusa. Do pomocy przy ognisku choroby w Ośrodku Pomocy Społecznej

Jeśli uważasz, że koronawirus to spisek, pomóż osobom, które na niego chorują. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Sączu szuka nietypowych wolontariuszy, którzy nie będą bali się pomagać niemal setce osób z potwierdzonym COVID-19.

kobieta na kwarantannie domowej
foto: Shutterstock

Teorie spiskowe towarzyszą koronawirusowi SARC-CoV-2 od samego początku. Błyskawicznie po jego odkryciu pojawiły się poglądy, że choroba została stworzona w wojskowych laboratoriach i uwolniona przez Chiny/USA, żeby zaszkodzić USA/Chinom.

Im bardziej COVID-19 dawał się we znaki ludzkości, tym bardziej absurdalne teorie się pojawiały. Koronawirus miał być bowiem wcieleniem przygotowanego przez Billa Gatesa plany depopulacji ludności bądź też nie istnieć wcale, a objawy i śmierć miały być wywoływane przez telefonię 5G.

kobieta z założoną maseczką
kobieta z założoną maseczką
Przeczytaj także Nowa teoria spiskowa o maseczkach i 5G. Nie uwierzycie, co wymyślili

Takie opinie cieszą się popularnością także w niektórych polskich kręgach. Coraz częściej można usłyszeć od osób „czerpiących informacje z niezależnych źródeł”, że przecież nie znają nikogo, kto by zachorował albo zmarł, więc epidemia jest wielkim medialnym oszustwem. Jeśli znacie kogoś, kto tak myśli, przekażcie mu apel MOPS-a z Nowego Sącza. Ośrodek szuka wolontariuszy, którzy pomogą chorym na COVID-19 mieszkańcom, dla swojej wygody nie musząc nosić masek ani kombinezonów ochronnych.

Nie wierzysz w koronawirusa? Nowy Sącz prosi o pomoc przy chorych na COVID-19

W Nowym Sączu wykryto kolejne ognisko koronawirusa. COVID-19 dotarł do Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Nawojowskiej. Jak powiedziała portalowi sądeczanin.info Luiza Piątkiewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Sączu, sytuacja jest bardzo poważna.

"

Liczba osób z potwierdzonym wynikiem to szesnastu pracowników DPS i siedemdziesięcioro mieszkańców. Zakażeni mieszkańcy zostali odizolowani od osób zdrowych i poddani izolacji w jednym z budynków, a część osób z pozytywnym wynikiem objętych jest izolacją domową. "

Miasto poszukuje osób, które zechcą pomóc chorym. Apel został skierowany do specyficznej grupy osób wierzących w teorie spiskowe i kontestujących istnienie koronawirusa.

We wpisie umieszczonym na Facebooku przez zakonnicę Agnieszkę Gil czytamy:

"

Wolontariusze potrzebni od zaraz. Prosimy o pomoc! Szczególne zaproszenie dla tych, którzy uważają, że wirusa nie ma... nie będą przynajmniej cierpieli z powodu noszenia masek i niewygodnych kombinezonów. Ich pomoc będzie na pewno bardziej efektywna, bez stresu. "

Osoby, które się zgłoszą i będą mieć kontakt z chorymi bez noszenia środków ochronnych muszą mieć świadomość, że po pierwszym spotkaniu same zostaną skierowane na kwarantannę.

Zobacz także: 10 najpopularniejszych teorii spiskowych 

COVID-19 to: