Pogoda
28.09.2018 12:50

Od teraz możecie zagrać w „Fallouta 4” Geraltem, Ciri lub Triss

Oczywiście postaci nie poruszają się jak wiedźmin i jego przybrana córka, ani nie posiadają umiejętności walki wręcz Geralta i Ciri. Ale efekt wizualny i tak jest naprawdę powalający. Zobaczcie sami.

Geralt Fallout 4
foto: nexusmods.com

„Fallout 4” podobnie jak „Skyrim” zawdzięcza swoją żywotność możliwością modowania. Pozycja z serii Elders Scrolls doczekała się ogromnej ilości różnych udziwnień, ale to nie dziwne - w końcu jest na rynku już od 2011 roku, więc gracze mieli mnóstwo czasu na to, by zrealizować swoje najbardziej absurdalne pomysły (jednym z lepszych jest zamiana wszystkich smoków w Ciuchcię Tomka). Niektóre są jednak zdecydowanie „poważniejsze”. Jednym z nich jest mod Ataralyxiusa, który przygotował do „Fallouta 4” postaci przypominające Geralta, Ciri i Triss.

I mówiąc „przypominające”, mamy na myśli „wyglądające praktycznie tak samo jak oryginał z gier CD Projekt RED”. Zobaczcie z resztą sami przykładowe zdjęcia modu:

2w

Tak prezentuje się za to Cirilla:

w4

Rudowłosa czarodziejka prezentuje się za to w taki sposób:

w3

Skąd pobrać wiedźmiński mod do Fallouta 4?

Jeśli chodzi zaś o samą dostępność modu, to znajdziecie go na Nexusie, czyli modderskim centrum „Fallouta 4”. Aby użyć tworu Ataralyxiusa należy posiadać jeszcze mod zmieniający oczy na „wiedźmińskie”, mod na fotorealistyczną grafikę, a także dodatkowe fryzury dla postaci damskich i męskich. Wszystkie linki do wymaganych modyfikacji znajdziecie na stronie moda.

„Fallout 4” zadebiutował w 2015 roku, zaledwie kilka miesięcy po „Wiedźminie 3”. Obecnie Bethesda szykuje pierwszą multiplayerową wersję gry, zwaną „Falloutem 76”. CD Projekt RED niedługo zaprezentuje światu „Wojny Krwi: Wiedźmińskie Opowieści”, czyli fabularną kampanię do „Gwinta”. Sam Geralt pojawi się już niedługo w „Soul Calibur VI”, a także serialu Netfliksa. W produkcji platformy streamingowej zagra go Henry Cavill. Premiera serialu odbędzie się pod koniec 2019 roku, „Wojny Krwi” trafią do sprzedaży 23 października 2018 roku, natomiast „Fallout 76” będzie dostępny od 14 listopada 2018 roku.

Kamil Kacperski
Tagi: Gry Wiedźmin Fallout 76