Pogoda
19.01.2016 13:55

Otarł się o śmierć. Dosłownie!

W internecie nie brakuje zapierających dech w piersiach filmików. Szczególne wrażenie robią te „niskobudżetowe produkcje”, których bohaterowie z ogromnym szczęściem wychodzą bez szwanku ze skrajnie niebezpiecznych sytuacji.

Otarł się o śmierć. Dosłownie!
foto: kadr z wideo

Na klipie wideo widać jak kierowcy ciężarówki podróżującemu autostradą M25 – obwodnicą Londynu – pękła opona. W takiej sytuacji nie pozostaje nic innego, tylko się zatrzymać. Jednak zbytecznym wydaje się wychodzenie z pojazdu i sprawdzanie stanu ogumienia, bądź innych szkód, tuż przy bardzo ruchliwej drodze.

W większości przypadków oznacza to, że najbezpieczniej wysiąść drzwiami pasażera, a nie kierowcy. W każdym razie przestrzegamy przed tak pochopnym zachowaniem:

Oglądając nagranie można stwierdzić, że te pierwsze pojazdy mijające tira były niebezpiecznie blisko, już nie wspominając o tym, co nastąpiło potem. Całe szczęście, kierowca nie doznał żadnych trwałych uszkodzeń. Stwierdzenie, że naprawdę niewiele brakowało do tragedii to spore niedomówienie.

Bohater filmu dosłownie otarł się o śmierć, którą niosłoby ze sobą potrącenie przez ciężarówkę poruszającą się ze znaczną prędkością. Wykazał się świetnym refleksem i idealnie wpasował pomiędzy dwa gabarytowe pojazdy.

Można przewrotnie powiedzieć, że wygrał drugie życie…

Tagi: Duperele