Pałac Kultury i Nauki będzie codziennie podświetlany na tęczowo na znak solidarności ze społecznością LGBT+

11.08.2020 15:21
Pałac Kultury i Nauki będzie codziennie podświetlany na tęczowo na znak solidarności ze społecznością LGBT+ Fot. Grzegorz Banaszak/REPORTER/ East News

W sobotę 8 sierpnia 2020 roku Pałac Kultury i Nauki nabrał tęczowych barw. I tak ma już pozostać.

W sobotę 8 sierpnia 2020 roku na warszawskim pl. Defilad doszło do pokojowej demonstracji pod hasłem "Nigdy nie będzie szła sama". Organizatorkami były aktywistki działające na rzecz równego traktowania, a całość była odpowiedzią na aresztowanie aktywistki grupy Stop Bzdurom, Margot. Uznano, że zastosowane środki zapobiegawcze były niewspółmierne do popełnionego przez nią czynu. 

Pałac Kultury i Nauki w kolorach tęczy

Podczas demonstracji, zgromadzeni ludzie wyrazili swoje niezadowolenie z nieobecności prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego skandując hasło "Gdzie jest Rafał?". Prezydent wyjaśnił sytuację za pośrednictwem Facebooka, gdzie wyznał, że sytuacja rodzinna uniemożliwiła mu pobyt w stolicy. Potępił przy tym zachowanie policji, zaoferował pomoc dla potrzebujących oraz podkreślił, że w Warszawie nie ma miejsca na jakąkolwiek dyskryminację.

Po sobotnich wydarzeniach, ku zdumieniu warszawiaków, Pałac Kultury i Nauki nabrał tęczowych barw. Ikoniczny budynek został podświetlony w ten właśnie sposób na znak solidarności ze społecznością LGBT+ i protestującymi. Wielu podziękowało Rafałowi Trzaskowskiemu za ten gest, w tym m.in. posłanka Magdalena Filiks, która uprzednio publikowała wstrząsające opisy sytuacji, które miały miejsce w piątek na Krakowskim Przedmieściu.

Jak donosi Ksymena Matysek z Lewicy,  Pałac Kultury i Nauki ma nabierać tęczowych barw codziennie przez najbliższych 6 miesięcy, w godzinach 20-24. 

Przeczytaj także
Natalia Nowecka - redaktor online Antyradio.pl
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.