Pałac Kultury i Nauki będzie codziennie podświetlany na tęczowo na znak solidarności ze społecznością LGBT+

11.08.2020 15:21
Pałac Kultury i Nauki będzie codziennie podświetlany na tęczowo na znak solidarności ze społecznością LGBT+ Fot. Grzegorz Banaszak/REPORTER/ East News

W sobotę 8 sierpnia 2020 roku Pałac Kultury i Nauki nabrał tęczowych barw. I tak ma już pozostać.

W sobotę 8 sierpnia 2020 roku na warszawskim pl. Defilad doszło do pokojowej demonstracji pod hasłem "Nigdy nie będzie szła sama". Organizatorkami były aktywistki działające na rzecz równego traktowania, a całość była odpowiedzią na aresztowanie aktywistki grupy Stop Bzdurom, Margot. Uznano, że zastosowane środki zapobiegawcze były niewspółmierne do popełnionego przez nią czynu. 

Pałac Kultury i Nauki w kolorach tęczy

Podczas demonstracji, zgromadzeni ludzie wyrazili swoje niezadowolenie z nieobecności prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego skandując hasło "Gdzie jest Rafał?". Prezydent wyjaśnił sytuację za pośrednictwem Facebooka, gdzie wyznał, że sytuacja rodzinna uniemożliwiła mu pobyt w stolicy. Potępił przy tym zachowanie policji, zaoferował pomoc dla potrzebujących oraz podkreślił, że w Warszawie nie ma miejsca na jakąkolwiek dyskryminację.

Po sobotnich wydarzeniach, ku zdumieniu warszawiaków, Pałac Kultury i Nauki nabrał tęczowych barw. Ikoniczny budynek został podświetlony w ten właśnie sposób na znak solidarności ze społecznością LGBT+ i protestującymi. Wielu podziękowało Rafałowi Trzaskowskiemu za ten gest, w tym m.in. posłanka Magdalena Filiks, która uprzednio publikowała wstrząsające opisy sytuacji, które miały miejsce w piątek na Krakowskim Przedmieściu.

Jak donosi Ksymena Matysek z Lewicy,  Pałac Kultury i Nauki ma nabierać tęczowych barw codziennie przez najbliższych 6 miesięcy, w godzinach 20-24. 

Przeczytaj także
Natalia Nowecka
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.