Pogoda
07.10.2016 09:21

Poczta nie przyjmuje paczek z Galaxy Note 7

Pracownicy poczty dostali polecenie służbowe – mają pytać, co jest w środku każdej paczki. Jeśli nadawca przyzna się, że wysyła Samsunga Galaxy Note 7, zostanie odprawiony z kwitkiem.

Poczta nie przyjmuje paczek z Galaxy Note 7
foto: kadr z wideo

Żarty się skończyły – no, może z wyjątkiem kwitnących życiem memów i uszczypliwego moda do GTA V, w którym Note 7 pełni rolę bomby.

Bywalcy lotnisk zdążyli się już przyzwyczaić do komunikatów wzywających do całkowitego wyłączania problematycznych smartfonów Samsunga – chociaż, jak dowiedziało się 75 pasażerów ewakuowanych z Boeinga 737, nie zawsze jest to wystarczający środek ostrożności – teraz na niedogodności muszą szykować się korzystający z usług pocztowych.

Instrukcja, która wymaga sprawdzenia czy przypadkiem w nadawanej paczce nie znajduje się telefon mogący dokonać samozapłonu, zaczęła obowiązywać na angielskiej poczcie i dotyczy – przynajmniej na razie – przesyłek lotniczych.

Można jednak założyć, że w ślady Brytyjczyków pójdą także inni narodowi operatorzy pocztowi, a nawet firmy kurierskie – pierwsze, niepotwierdzone jeszcze doniesienia o odmowach obsłużenia klienta chcącego nadać Note 7 zaczęły się już pojawiać.

Pojawiają się doniesienia, że w niektórych placówkach angielskiej poczty wytyczne zostały zastosowane z nieco zbyt dużą gorliwością i pracownicy odmawiają przyjęcia przesyłek zabierających jakikolwiek telefon Samsunga.

Stwarza to ogromne problemy wizerunkowe dla producenta, któremu ciężko będzie odzyskać zaufanie klientów wystawianych na negatywne informacje związane z jego telefonami niemal na każdym kroku.

Nie bez znaczenia jest także aspekt logistyczny – niechęć poczty i firm kurierskich do ryzykowania przewozu Samsunga Galaxy Note 7 może oznaczać paraliż sprzedaży wysyłkowej.

Akcja wymiany 2,5 mln sprzedanych na całym świecie modeli Galaxy Note 7 – w Polsce objęła ona 649 sztuk smartfonów – może kosztować Samsunga nawet miliard dolarów. Na spadku zaufania do marki korzysta Apple, największy konkurent Koreańczyków – według doniesień, o 10% zwiększono produkcję najnowszego iPhone’a 7.

Balibyście się paczki z Samsungiem Galaxy Note 7?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile Samsung