Pogoda
20.09.2018 11:14

Polki stworzą komiks o Wiedźminie dla wydawnictwa Dark Horse

Aleksandra Motyka, która pracowała przy grze „Wiedźmin 3: Dziki Gon”, napisze scenariusz do komiksu o Geralcie zatytułowanym „The Witcher: Of Flesh and Flame”. Rysunki stworzy Marianna Strychowska. 

Polki stworzą komiks o Wiedźminie dla wydawnictwa Dark Horse
foto: The Witcher: Of Flesh and Flame

Świat wiedźmina Gerlata znowu się powiększy. Tym razem nie chodzi jednak o nadchodzący serial Netfliksa, kolejną część słynnej serii gier ani nową książkę osadzoną w świecie stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego. Amerykańskie wydawnictwo Dark Horse Comics powoła do życia komiks zatytułowany „The Witcher: Of Flesh and Flame”. Firma zdecydowała się jednak zrobić ukłon w stronę kraju, w którym powstał „Wiedźmin” i miniserię stworzą Aleksandra Motyka i Marianna Strychowska. O czym będzie komiks?

„The Witcher: Of Flesh and Flame” - komiks o Wiedźminie stworzony przez Polki

Historia rozegra się na kartach 4 zeszytów i opowie o Geralcie z Rivii, który wyruszy na kolejną niebezpieczną przygodę. Tym razem nie będzie jednak walczył z przerażającymi potworami, tylko skupi się na rozwiązaniu tajemniczej zagadki, w którą uwikłani są stary przyjaciel  oraz jego córka. Szybko okaże się jednak, że z pozoru proste śledztwo wpędzi Geralta w poważne tarapaty. Na razie zaprezentowano okładkę pierwszego numeru „The Witcher: Of Flesh and Flame”. 

The Witcher: Of Flesh and Flame

„The Witcher: Of Flesh and Flame” to piąty komiks o Geralcie, który ukazał się nakładem wydawnictwa Dark Horse. Do tej pory fani Wiedźmina mogli przeczytać historie z podtytułami „House of Glass”, „Fox Children”, „Curse of Crows” i powieść graficzną „Killing Monsters”. Wszystkie pozycje powstały we współpracy Dark Horse z CD PROJEKT RED. Za większość komiksów odpowiadali Paul Tobin i Joe Querio. Przy scenariuszu do „The Witcher: Curse of Crows” Tobina wspomogli Borys Pugacz-Muraszkiewicz i Karolina Stachyra. Jednak to „Of Flesh and Flame” będzie pierwszym komiksem o Wiedźminie całkowicie stworzonym przez polskie autorki.  

Kim są Aleksandra Motyka i Marianna Strychowska?

Za scenariusz komiksu odpowie Aleksandra Motyka, która pracowała przy grze „Wiedźmin 3: Dziki Gon”. To właśnie ona wraz z Borysem Pugacz-Muraszkiewiczem, Marcinem Blachą, Arkadiuszem Borowikiem, Jakubem Szamałkiem i Karoliną Stachyrą stworzyła scenariusz do produkcji CD PROJEKT RED. Rysunkami zajmie się Marianna Strychowska, która stworzyła komiksy „The Caravan”, „Nie przebaczaj” i „Duplicant”. 

Premiera pierwszego numeru komiksu została zaplanowana na 19 grudnia 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Wiedźmin Komiks Wiedźmin