Pogoda
24.08.2020 12:00

Przez 9 lat dostawał pizzę, której nie zamawiał

Pizza pod drzwiami przez 9 lat. Brzmi jak spełnienie marzeń? Nic bardziej mylnego. Mieszkaniec Belgii nie wytrzymał i zgłosił sprawę na policję.

Dostawa pizzy
foto: shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Nękanie potrafi przybrać naprawdę rozmaite formy. Zwykle kojarzy się z nieprzyjemnościami, zastraszeniem i niepokojem związanym z wychodzeniem z domu, czy korzystaniem z sieci. W przypadku pewnego mieszkańca Belgii było nieco inaczej. Mężczyzna przez 9 lat zastawał pod drzwiami jedzenie, którego nie zamawiał.

Przez 9 lat dostawał pizzę której nie zamawiał

Pizza dostarczana pod sam dom przez niemal 10 lat? Dla wielu brzmi, jak spełnienie marzeń, ale nie dla Jeana Vana Landeghema, dla którego wizja stała się faktem. Mieszkaniec belgijskiego miasta Turnhout przyznał, że drży ze strachu za każdym razem, gdy słyszy za oknem skuter, który może zwiastować dostawę jedzenia.

kobieta na kwarantannie domowej
kobieta na kwarantannie domowej
Przeczytaj także Nowy Sącz szuka osób niewierzących w koronawirusa. Do pomocy przy ognisku choroby w Ośrodku Pomocy Społecznej

Jak czytamy na independent.co.uk, 65-latek twierdzi, że jest nękany przez doręczycieli jedzenia. Pojawiają się pod jego drzwiami o każdej porze dnia i nocy od niemal dziesięciu lat.

Mężczyzna początkowo myślał, że nastąpiła pomyłka w adresie. Jednak nie skończyło się na jednej pizzy. Wkrótce 65-latek musiał odbierać zamówienia z przeróżnych fast foodów. Pod jego drzwiami pojawiały się kebaby, pizze i burgery. Czasami nawet kilka razy dziennie.

W styczniu ubiegłego roku miarka się przebrała. Do domu Vana Landeghema zapukało aż 10 różnych dostawców. Wśród nich znalazł się jeden, który przyniósł 14 pizz.

Mężczyzna za każdym razem odmawia przyjęcia zamówienia, co jest frustrujące i kłopotliwe zarówno dla niego, jak i dla restauracji. Co ciekawe, podobną sytuację przeżywał przyjaciel Landeghema mieszkający 20 mil od niego. Sprawa trafiła na policję.

Mc Donald's
Mc Donald's
Przeczytaj także Tragiczny wypadek w McDonald's w Ostrowcu Świętokrzyskim. Nie żyje 31-letnia kobieta