Reprezentantka Rosji na Eurowizji dostaje groźby śmierci. Wszystko przez jej feministyczną piosenkę "Russian Woman"

07.05.2021 16:00
Manizha, reprezentantka Rosji na Eurowizji Fot. KIRILL KUDRYAVTSEV/AFP/East News

Rosyjska reprezentantka spotkała się z hejtem, ponieważ jest feministką i pochodzi z Tadżykistanu.

Eurowizja zbliża się wielkimi krokami. Rosję w tym roku będzie reprezentować 29-letnia Manizha, która pochodzi z Tadżykistanu. Dziewczyna zaśpiewa feministyczny utwór "Russian Woman", który nie spodobał się wielu osobom w Rosji. Okazuje się, że wokalistka dostaje nawet groźby śmierci.

Polecamy

Reprezentantka Rosji na Eurowizji dostaje groźby śmierci. Wszystko przez jej feministyczną piosenkę "Russian Woman"

Wielu wielbicieli Eurowizji zainteresowało się ekscentryczną wokalistką reprezentującą Rosję. Manizha w swojej piosence ma feministyczne przesłanie i artystka mocno angażuje się w walkę o prawa kobiet i wspiera środowisko LGBT w Rosji. W wywiadzie dla BBC Manizha wyznała, że jej poglądy wywołują kontrowersje w kraju i niektórzy Rosjanie grożą jej nawet śmiercią. Kobieta jest mocno zdziwiona hejtem ze strony internautów czy polityków. Spotkała się nawet ze zdaniem, że nie powinna reprezentować Rosji, bo pochodzi z Tadżykistanu. Jak cytuje radiozet.pl:

Trudno było mi zrozumieć, że ktoś może cię aż tak bardzo nienawidzić. Pewna kobieta, matka dwójki dzieci, napisała mi wiadomość: "Będę modlić się do Boga, żeby twój samolot rozbił się w trakcie lotu do Rotterdamu". Pojawiły się też groźby w stylu "jeśli masz zamiar śpiewać w ten sposób o Rosjankach, nie będziesz już mogła tu mieszkać". 

Wokalistka zapowiedziała, że mimo takich gróźb wyjdzie na scenę i da najlepszy występ, na jaki ją stać. Posłuchajcie, jak brzmi jej konkursowa piosenka "Russian Woman":

Polecamy

Eurowizja 2021 odbędzie się w dniach 18-22 maja 2021 w Rotterdamie. W 2019 roku konkurs wygrał Duncan Laurence z Holandii i właśnie ten kraj miał być gospodarzem konkursu w 2020, ale z powodu pandemii impreza została odwołana.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.