Pogoda
13.10.2016 11:18

Samochodowe Veturilo ruszyło w Polsce

Jeśli nie potrzebujesz samochodu na co dzień, tylko okazyjnie, możesz zdecydować się na skorzystanie z usługi Traficar. Na razie innowacyjny sposób wypożyczenia pojazdu dostępny będzie wyłącznie w Krakowie.

Samochodowe Veturilo ruszyło w Polsce
foto: materiały prasowe

Firma Express, która wdrożyła i przygotowała usługę Traficar, kieruje swoją ofertę przede wszystkim dla osób chcących sporadycznie korzystać z auta. Według ich badań, prywatne samochody są wykorzystywane średnio dwa razy w ciągu doby, będąc w ruchu od 60 do 120 minut. Za alternatywnym sposobem użytkowania pojazdu, bez martwienia się o czynności serwisowe, mają przemawiać niskie koszty usługi, o czym wspomniał Prezes Zarządu krakowskiej firmy, Hubert Laszczyk:

"

Szacuje się, że car sharing jest opłacalny dla wszystkich, którzy pokonują własnym samochodem poniżej 10 000 kilometrów rocznie. To propozycja nie tylko dla osób prywatnych, ale także przedsiębiorców, którzy dzięki usłudze Traficar mogą zoptymalizować koszty utrzymania własnej floty. "

10-minutowy kurs samochodem Traficar na dystansie 5 kilometrów ma kosztować średnio 9 złotych, co stanowi dwukrotnie mniejszą kwotę, niż przejazd taksówką. Jak zatem skorzystać z tej usługi?

Jak twierdzi firma Express, wystarczy ściągnąć darmową, nowoczesną i intuicyjną aplikację na smartfona korzystającego z systemu Android lub iOS. Pozwala ona na lokalizację najbliższego dostępnego pojazdu, który można zarezerwować w dowolnym momencie. Auta otwiera się po zeskanowaniu kodu QR znajdującego się w aucie. Kluczyki są w schowku, a płatność następuje po zakończeniu podróży. Przejazd rozliczany jest w dwóch taryfach – za wykorzystane minuty oraz przejechany dystans.

Traficar_Opel Corsa_1

Nie bez znaczenia jest także możliwość zaparkowania pojazdu gdziekolwiek się tylko zechce, na obszarze obejmującym cały Kraków, aż do granic miasta. Ponadto klienci nie muszą się martwić zostawianiem auta w miejskiej strefie płatnego parkowania – wszelkie opłaty wliczane są w cenę wynajmu samochodu. Szybkie i automatyczne wypożyczenie samochodu ma stanowić znakomitą alternatywę przede wszystkim dla taksówek, ale także dla zbiorczego transportu miejskiego, o czym wspomniał Hubert Laszczyk:

"

Klienci nie muszą się martwić również o tankowanie, ubezpieczenie, mycie czy kwestie techniczne. Wszystkie te koszty i działania są po stronie Traficar. Stworzyliśmy usługę maksymalnie prostą i szybką, która eksponuje wszystko to, co dobre jeśli chodzi o użytkowanie samochodu – możliwość jazdy gdzie się chce, jak się chce i kiedy się chce. "

Nieprzypadkowo Traficar rozpoczęło swoje działanie na terenie Krakowa, miasta zmagającego się z nieustannymi korkami, brakiem wolnych miejsc parkingowych oraz zanieczyszczonym powietrzem. W teorii, innowacyjny system najmu ma pomóc w rozwiązaniu tych problemów. Statystyki z rynku niemieckiego jednoznacznie wskazują, że jeden pojazd car sharingowy może zastępować nawet 19 aut prywatnych, co sprzyja w rozładowywaniu korków.

Chcecie korzystać z takiej usługi?

Tagi: News