Science Kombat – naukowe mordobicie

Michał Tomaszkiewicz
30.03.2016 16:30
Science Kombat – naukowe mordobicie Fot. Science Kombat

Który z naukowców był najlepszy? Odpowiedź na to pytanie nie musi być już roztrząsana w teoretycznych sporach – gra „Science Kombat” pozwala zrobić to w empiryczny, naukowy sposób. Wśród walczących o prymat jest Maria Skłodowska-Curie.

Człon „Kombat” w tytule nie jest przypadkowy – autorzy gry przygotowali „staroszkolną” bijatykę z rysowanymi bohaterami, którzy swoją wyższość pokazywać mają w bezpośrednich pojedynkach na pięści, kopniaki oraz siłę ich pomysłów, odkryć i wynalazków.

Tym, co odróżnia ten akurat tytuł od innych mordobić dostępnych w internecie jest dbałość o naukowe szczegóły i przygotowanie ciosów specjalnych poszczególnych postaci w nawiązaniu do dokonanych przez nich odkryć. Granie w Science Kombat to nie tylko okazja do rozerwania się, ale także odświeżenia wiadomości o najznamienitszych przedstawicielach świata nauki. 

foto: diegosanches.com Fot. foto: diegosanches.com

Science Kombat daje nam możliwość sterowania ośmioma bohaterami. Pełna lista grywalnych postaci wygląda następująco:

  • Maria Skłodowska-Curie
  • Albert Einstein
  • Nikola Tesla
  • Alan Turing
  • Karol Darwin
  • Stephen Hawking
  • Isaak Newton
  • Pitagoras

Gra ma dwa tryby – zmierzyć się można w pojedynku składającym się z jednej rundy, bądź wziąć udział w turnieju, na końcu którego czeka specjalny, boski przeciwnik. Każda postać dysponuje 6 ciosami podstawowymi oraz 2 atakami specjalnymi.

Dla każdego bohatera przygotowano także tło planszy, nawiązujące do jego naukowych sukcesów.

Grając w Science Kombat można zaznajomić się z twierdzeniem Pitagorasa, zobaczyć w akcji formułę E=mc2, zaobserwować jak wystawienie na działanie polonu i radu wpływa na organizmy czy przyjrzeć się ciągłemu procesowi ewolucji.

foto: diegosanches.com Fot. foto: diegosanches.com

O każdym z naukowców przygotowano krótką, kilkuzdaniową notkę, z którą można się zapoznać wybierając postaci w trybie turniejowym. gra pozwala także na zapoznanie się ze sposobami wyprowadzana ataków specjalnych przed pojedynkiem do stoczenia.

W Science Kombat można zagrać online na stronie twórców – Super Interesante.

Kto jest Waszym ulubionym naukowcem?

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.