Pogoda
30.03.2016 16:30

Science Kombat – naukowe mordobicie

Który z naukowców był najlepszy? Odpowiedź na to pytanie nie musi być już roztrząsana w teoretycznych sporach – gra „Science Kombat” pozwala zrobić to w empiryczny, naukowy sposób. Wśród walczących o prymat jest Maria Skłodowska-Curie.

Science Kombat – naukowe mordobicie
foto: Science Kombat

Człon „Kombat” w tytule nie jest przypadkowy – autorzy gry przygotowali „staroszkolną” bijatykę z rysowanymi bohaterami, którzy swoją wyższość pokazywać mają w bezpośrednich pojedynkach na pięści, kopniaki oraz siłę ich pomysłów, odkryć i wynalazków.

Tym, co odróżnia ten akurat tytuł od innych mordobić dostępnych w internecie jest dbałość o naukowe szczegóły i przygotowanie ciosów specjalnych poszczególnych postaci w nawiązaniu do dokonanych przez nich odkryć. Granie w Science Kombat to nie tylko okazja do rozerwania się, ale także odświeżenia wiadomości o najznamienitszych przedstawicielach świata nauki. 

foto: diegosanches.com

Science Kombat daje nam możliwość sterowania ośmioma bohaterami. Pełna lista grywalnych postaci wygląda następująco:

  • Maria Skłodowska-Curie
  • Albert Einstein
  • Nikola Tesla
  • Alan Turing
  • Karol Darwin
  • Stephen Hawking
  • Isaak Newton
  • Pitagoras

Gra ma dwa tryby – zmierzyć się można w pojedynku składającym się z jednej rundy, bądź wziąć udział w turnieju, na końcu którego czeka specjalny, boski przeciwnik. Każda postać dysponuje 6 ciosami podstawowymi oraz 2 atakami specjalnymi.

Dla każdego bohatera przygotowano także tło planszy, nawiązujące do jego naukowych sukcesów.

Grając w Science Kombat można zaznajomić się z twierdzeniem Pitagorasa, zobaczyć w akcji formułę E=mc2, zaobserwować jak wystawienie na działanie polonu i radu wpływa na organizmy czy przyjrzeć się ciągłemu procesowi ewolucji.

foto: diegosanches.com

O każdym z naukowców przygotowano krótką, kilkuzdaniową notkę, z którą można się zapoznać wybierając postaci w trybie turniejowym. gra pozwala także na zapoznanie się ze sposobami wyprowadzana ataków specjalnych przed pojedynkiem do stoczenia.

W Science Kombat można zagrać online na stronie twórców – Super Interesante.

Kto jest Waszym ulubionym naukowcem?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Duperele