Science Kombat – naukowe mordobicie

Który z naukowców był najlepszy? Odpowiedź na to pytanie nie musi być już roztrząsana w teoretycznych sporach – gra „Science Kombat” pozwala zrobić to w empiryczny, naukowy sposób. Wśród walczących o prymat jest Maria Skłodowska-Curie.
Człon „Kombat” w tytule nie jest przypadkowy – autorzy gry przygotowali „staroszkolną” bijatykę z rysowanymi bohaterami, którzy swoją wyższość pokazywać mają w bezpośrednich pojedynkach na pięści, kopniaki oraz siłę ich pomysłów, odkryć i wynalazków.
Tym, co odróżnia ten akurat tytuł od innych mordobić dostępnych w internecie jest dbałość o naukowe szczegóły i przygotowanie ciosów specjalnych poszczególnych postaci w nawiązaniu do dokonanych przez nich odkryć. Granie w Science Kombat to nie tylko okazja do rozerwania się, ale także odświeżenia wiadomości o najznamienitszych przedstawicielach świata nauki.
Science Kombat daje nam możliwość sterowania ośmioma bohaterami. Pełna lista grywalnych postaci wygląda następująco:
- Maria Skłodowska-Curie
- Albert Einstein
- Nikola Tesla
- Alan Turing
- Karol Darwin
- Stephen Hawking
- Isaak Newton
- Pitagoras
Gra ma dwa tryby – zmierzyć się można w pojedynku składającym się z jednej rundy, bądź wziąć udział w turnieju, na końcu którego czeka specjalny, boski przeciwnik. Każda postać dysponuje 6 ciosami podstawowymi oraz 2 atakami specjalnymi.
Dla każdego bohatera przygotowano także tło planszy, nawiązujące do jego naukowych sukcesów.
Grając w Science Kombat można zaznajomić się z twierdzeniem Pitagorasa, zobaczyć w akcji formułę E=mc2, zaobserwować jak wystawienie na działanie polonu i radu wpływa na organizmy czy przyjrzeć się ciągłemu procesowi ewolucji.
O każdym z naukowców przygotowano krótką, kilkuzdaniową notkę, z którą można się zapoznać wybierając postaci w trybie turniejowym. gra pozwala także na zapoznanie się ze sposobami wyprowadzana ataków specjalnych przed pojedynkiem do stoczenia.
W Science Kombat można zagrać online na stronie twórców – Super Interesante.
Kto jest Waszym ulubionym naukowcem?
Oceń artykuł