Taksówkarze nagrali, jak demolują w Warszawie auta kierowców Ubera. „Piętnowanie złodziejstwa” [WIDEO]

Michał Tomaszkiewicz
14.03.2019 14:18
taksówkarze demolują auta Ubera|undefined Fot. kadr z wideo

Przedstawiający się jako „nieznani sprawcy” i „przypadkowi przychodnie” zamaskowani taksówkarze mścili się na ul. Fredy w Warszawie na kierowcach Ubera, którzy przewozili pasażerów. Nagranie pokazuje między innymi, jak wyraźnie rozbawieni taksówkarze wypisują sprayem na aucie niecenzuralny napis.

Wydarzenia były relacjonowane na żywo na profilu facebookowym Taryfa24 – taksówkarze (którzy po zainteresowaniu się sprawą Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych komentowali, że nie ma przecież żadnych dowodów na to, że to właśnie taksówkarze „walczyli ze złodziejstwem”) wybrali się w sobotnią noc pod jeden z klubów, żeby „piętnować” kierowców Ubera przewożących pasażerów.

Film jest cały czas dostępny w internecie. Zanim go obejrzycie, ostrzegamy – pada tam mnóstwo niecenzuralnych słów.

Noszący kominiarki mężczyźni podbiegali do zatrzymujących się samochodów, naklejając na szyby napisy „złodziej” czy „rozmawia tylko po ukraińsku” – to właśnie te ostatnie słowa przyciągnęły uwagę Ośrodka.

Grupa zamaskowanych mężczyzn podbiega do prywatnego samochodu, szarpią za klamki, kopią w karoserię, zamalowują sprajem szyby, naklejają trudno zmywalne naklejki. To wszystko wśród wulgaryzmów i okrzyków znieważających kierujące osoby z powodu ich narodowości. Film wysyłamy organom ścigania. Za publiczne znieważanie osób z powodu ich narodowości sprawcom grozi do 3 lat więzienia. Osobno odpowiedzą za naruszenie przepisów o ruchu drogowym.

Takie spojrzenie na sprawę nie spodobała się taksówkarzom, którzy odpowiedzieli na zarzuty w taki sposób:

OMZRiK przypisuje sobotni incydent ,,warszawskim taksówkarzom" ! Wszystkim :-) ? Że niby wszyscy są winni? To jest dopiero ksenofobia i faszyzm! A w ogóle to skąd pomysł, że to taksówkarze? A jeśli nie, lub nie wszyscy byli taksówkarzami? Swoimi oskarżeniami deprecjonujecie całe środowisko taksówkarskie! Gdzie są dowody? Twarde dowody, a nie domysły i insynuacje! Takk więc drogi OMZRiKu, po pierwsze - róbcie swoje - zgłaszajcie komu chcecie, ale nas tym nie straszcie, bo to karalne (art.115KK). I niech sąd, a nie Wy rozstrzygnie, kto jest ksenofobem... Po drugie, publiczne oczernianie i oskarżenia bez dowodów całej grupy zawodowej jest działaniem karalnym i bardzo dalekim od ok! A to wynika z Waszego posta! Taksówkarskie związki zawodowe powinny stanowczo zareagować na tą potwarz!

Przeczytaj także

Taksówkarze demolowali w Warszawie samochody kierowców Ubera

Prowadzący profil nie przepuścili także okazji, żeby skomentować zaatakowanie ukraińskiego kierowcy Ubera przez pasażerów.

Zobacz także: >> Prawdziwi patrioci pobili kierowcę Ubera z Ukrainy <<

Artykuł zaczyna się tak ,, Pan Roman jest mieszkającym w Warszawie Ukraińcem, który pracuje jako kierowca Ubera. Codziennie wykonuje szereg kursów"! Nieprawda - nie ,,pracuje", tylko jest przestępcą! Codziennie to ,,Pan Roman" łamie polskie prawo! Powinno być ,,Bandyci pobili przestępcę z Ubera" ! Tyle, jeśli chodzi o ścisłość. To przykre, że ,,Pan Roman" został pobity, jeszcze bardziej przykre, że na tle narodowościowym... Nie pochwalamy tego! Dlatego mamy dla niego poradę : ,,Pan Roman" powinien teraz wyleczyć spuchniętą głowę, wyklepać Skodę i znaleźć sobie uczciwą pracę, a nie udawać taksówkarza! Jako uberowiec nie budzi niestety współczucia...

Akcja taksówkarzy spodobał się środowisku tak bardzo, że w serwisie YouTube pojawiło się nagranie wzbogacone o oprawę muzyczną.

Taksówkarze uważają, że Uber działa w Polsce niezgodnie z prawem, zabierając im klientów. Innego zdania są (a właściwie bywają) polskie władze – gdy Uber informował w Ministerstwie Cyfryzacji o inwestowaniu w centrum badań i rozwoju w Krakowie, można było usłyszeć, że przedsiębiorstwo działa w Polsce w ramach obowiązujących przepisów.

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.