Pogoda
15.06.2020 10:02

Telewizja wykorzystała cytat z Monty Pythona. Redaktorka myślała, że powołuje się na relację dziennikarską

Stacja Fox News zaliczyła niemałą wpadkę. Podczas komentarza dotyczącego sytuacji w Seattle, nieświadomie powołano się na cytat z filmu "Monty Python i Święty Graal".

Monty Python i Święty Graal
foto: Collection Christophel/EAST NEWS

Rewolucja w Stanach Zjednoczonych nadal trwa. Mieszkańcy kolejnych stanów mają dość systemowego rasizmu władz i żądają rozwiązania jednostek policji na terenie całego kraju. W połowie czerwca 2020 roku protestujący z dzielnicy Capitol Hill w Seattle powołali do życia strefę wolną od policji - Capitol Hill Autonomous Zone (CHAZ), czyniąc się autonomiczną jednostką administracyjną. Sytuację w słynnym mieście ze stanu Waszyngton relacjonowały media na całym świecie. Również stacja Fox News, która zaliczyła poważną wpadkę.

Fox News powołuje się na Monty Pythona

Jak donosi Deadline, w piątek 12 czerwca 2020 roku Martha MacCallum w programie "The Story" podała informację, według której liderzy protestu w CHAZ nie mogą się ze sobą porozumieć. Jednym z nich ma być raper Raz Simone.

Foto: Matt Crossick/Press Association/East News
Foto: Matt Crossick/Press Association/East News
Przeczytaj także Seth Rogen wyzywa ludzi na Instagramie: "Pie*dolcie się i przestańcie oglądać moje filmy"

Według doniesień MacCallum wielu ze zwolenników ruchu Black Lives Matter, którzy przejęli władzę w dzielnicy Seattle, jest przeciwnych muzykowi. Szybko wyszło na jaw, że informacje z Reddita, na które powołuje się dziennikarka, są w rzeczywistości... cytatem z filmu "Monty Python i Święty Graal".

Fani słynnej brytyjskiej grupy oglądający program od razu zauważyli, że wypowiedź odnosi się dialogu występującego w jednej ze scen filmu z 1975 roku.

W filmie "Monty Python i Święty Graal" Terry Jones i Michael Palin wcielają się (między innymi) w dwóch chłopów, którzy postanowili zbuntować się przeciwko królowi. Utworzyli więc anarchosyndykalistyczną komunę i tłumaczą Królowi Arturowi (Graham Chapman), jak złym systemem jest feudalizm.

mężczyzna oglądający telewizję
mężczyzna oglądający telewizję
Przeczytaj także Telewizja na żywo nie mogła nadawać, bo została zaatakowana przez ransomware

Cytat użyty przez jednego z redditorów był więc żartem z doniesień o rzekomych liderach CHAZ i ich domniemanych kłótniach, który redaktorzy Fox News potraktowali jako wiarogodną informację. Niestety twórcy programu "The Story" nie odrobili pracy domowej i ośmieszyli się podaną przez siebie informacją.

Co sądzisz o wpadce Fox News?

Black Lives Matter
Black Lives Matter
Przeczytaj także Banksy stworzył nowe dzieło wspierając ruch Black Lives Matter: "To jest problem białych"

Zobacz też: Podczas protestów w USA zniszczono pomnik Tadeusza Kościuszki. Czy bohater miałby to za złe protestującym?

Tagi: Newsy Monty Python