Pogoda
06.08.2019 15:50

Top 6 teorii o bajkach, które zniszczą wasze dzieciństwo

Każdy z nas ma ulubioną bajkę z dzieciństwa. Jednak co jeśli z pozoru niewinna i urocza opowieść miała ukryty, mroczny sens? Przed wami 6 teorii o popularnych bajkach, które doszczętnie zniszczą wasze dzieciństwo.

Foto: kadr z filmu "Chojrak - Tchórzliwy Pies"
Foto: kadr z filmu "Chojrak - Tchórzliwy Pies"

Okazuje się, że bajki i kreskówki, które oglądaliśmy w dzieciństwie to idealna pożywka dla zwolenników teorii spiskowych. Dziwnych teorii i mrocznych interpretacji opowieści dla najmłodszych nie brakuje. Co niektórzy dostrzegają w popularnych bajkach?

Top 6 - teorie o bajkach, które zniszczą wasze dzieciństwo

Narkotyki, rasizm, rozszczepienie osobowości i inne tego typu zaburzenia to tylko wybrane podteksty, które - zdaniem niektórych - serwują nam bajki, na których wychowały się całe pokolenia. Przed wami 6 najdziwniejszych teorii związanych z bajkami dla dzieci.

1. Stumilowy Las i zaburzenia psychiczne

Popularna teoria związana z "Kubusiem Puchatkiem", którą zapoczątkowało Kanadyjskie Towarzystwo Medyczne. Zaczęło się od żartu, jednak z czasem teoria zyskała wielu zwolenników i dotarła do szerokiego grona odbiorców. Zgodnie z nią, każdy z mieszkańców Stumilowego Lasu reprezentuje inne zaburzenie psychiczne.

  • Kubuś Puchatek - kompulsywne/ patologiczne objadanie się
  • Prosiaczek - stany lękowe
  • Tygrysek - ADHD
  • Królik - nerwica natręctw
  • Sowa - narcyzm i dysleksja
  • Kłapouchy - depresja
  • Krzyś - schizofrenia (stąd "umiejętność" porozumiewania się z pluszakami).
Foto: Everett Collection/ EastNews
10 najpopularniejszych teorii spiskowych
10 najpopularniejszych teorii spiskowych
Przeczytaj także 10 najpopularniejszych teorii spiskowych

2. Spongebob i testy nuklearne

Miasteczko, które zamieszkiwał Spongebob Kanciastoporty - Bikini Dolne - to dość osobliwe miejsce. Nic zatem dziwnego, że temat zainteresował zwolenników teorii spiskowych i poszukiwaczy drugiego dna w opowieściach dla najmłodszych. Ich zdaniem podwodna miejscowość znajduje się w pobliżu atolu Bikini, gdzie swojego czasu odbywały się amerykańskie testy nuklearne. Zatem, urocze podwodne postacie, które znamy z bajki to... napromieniowane mutanty.

Foto: PARAMOUNT PICTURES / AlbumEAST NEWS

3. Atomówki i rozszczepienie osobowości

Pamiętacie Bójkę, Bajkę i Brawurkę? A co jeśli byśmy wam powiedzieli, że Atomówka była w rzeczywistości tylko jedna? Tak właśnie twierdzą twórcy teorii, zgodnie z którą "Atomówki" to opowieść o dziewczynce z rozszczepieniem osobowości, gnębionej przez własnego brata. Starszym bratem jest rzecz jasna Mojo Jojo. Znęca się on psychicznie nad dziewczynką, w wyniku czego tworzy ona dwa alter ego.

Foto: CARTOON NETWORK/WARNER BROS / AlbumEAST NEWS

4. Simba walczący z meksykanami

Jeden z popularnych blogerów, Paweł Opydo, zaproponował teorię związaną z jedną z najpopularniejszych bajek w historii. Zdaniem Opydo "Król Lew" posiada ukryte przesłanie, którym jest wojna z meksykanami. Zauważył on, że w oryginalnej wersji językowej, hieny posiadają meksykański akcent. Oznacza to zatem, że Simba i Mufasa reprezentują Stany Zjednoczone, które walczą, by hieny reprezentujące Meksyk, nie dostały się na ich teren.

Foto: Mary Evans Picture Library/ EASTNEWS

5. Postapokaliptyczny świat Flinstonów

Zastanawiało was kiedyś, dlaczego Flinstonowie obchodzili Boże Narodzenie, skoro akcja bajki toczy się na długo przez Chrystusem? Powstała teoria, która to wyjaśnia. Zgodnie z nią Flinstonowie wcale nie są rodziną żyjącą w czasach prehistorycznych. Tak naprawdę akcja kreskówki toczy się w postapokaliptycznym świecie, gdzie Ziemię zniszczyła nuklearna katastrofa. Flinstonowie i ich przyjaciele to potomkowie osób, którym udało się przeżyć kataklizm. Z kolei Jetsonowie to potomkowie ludzi, którzy zdążyli udziec i założyć cywilizację w kosmosie.

Foto: East News

6. Chojrak Tchórzliwy Pies to... zwykły pies?

Chojraka wszyscy znają i uwielbiają. Nie jeden fan kina grozy wychował się właśnie na tej bajce. Jednak co jeśli wszystkie mrożące krew w żyłach historie, które widzieliśmy w kreskówce, były jedynie wytworem wyobraźni zwykłego psiaka? Istnieje teoria, która zakłada, że "Chojrak Tchórzliwy Pies" to po prostu świat przedstawiony z perspektywy psa. Potwory pojawiające się z bajce to zwykli ludzie, goście Eustachego i Muriel. Bohaterowie zamieszkują Nigdzie, bo Chojrak jako zwykły pies zwyczajnie nie zna świata poza własnym podwórkiem.

Foto: kadr z filmu "Chojrak - Tchórzliwy Pies"

Jesteście fanami teorii spiskowych? W takim razie koniecznie odwiedźcie zakładkę Archiwum Tajemnic na naszej stronie. Znajdziecie tam artykuły traktujące o teoriach związanych między innymi z lądowaniem na KsiężycuTitanikiem i tym co znajduje się we wnętrzu naszej planety, oraz wiele innych.

Zobacz też: Na czym polega teoria spiskowa zmiany stroju muzyki na 440 Hz?  

Tagi: Duperele bajki Kubuś Puchatek Disney