Top 6 teorii o bajkach, które zniszczą wasze dzieciństwo
06.08.2019 15:50
Top 6 teorii o bajkach, które zniszczą wasze dzieciństwo Fot. kadr z filmu "Chojrak - Tchórzliwy Pies"

Każdy z nas ma ulubioną bajkę z dzieciństwa. Jednak co jeśli z pozoru niewinna i urocza opowieść miała ukryty, mroczny sens? Przed wami 6 teorii o popularnych bajkach, które doszczętnie zniszczą wasze dzieciństwo.

Okazuje się, że bajki i kreskówki, które oglądaliśmy w dzieciństwie to idealna pożywka dla zwolenników teorii spiskowych. Dziwnych teorii i mrocznych interpretacji opowieści dla najmłodszych nie brakuje. Co niektórzy dostrzegają w popularnych bajkach?

Top 6 - teorie o bajkach, które zniszczą wasze dzieciństwo

Narkotyki, rasizm, rozszczepienie osobowości i inne tego typu zaburzenia to tylko wybrane podteksty, które - zdaniem niektórych - serwują nam bajki, na których wychowały się całe pokolenia. Przed wami 6 najdziwniejszych teorii związanych z bajkami dla dzieci.

1. Stumilowy Las i zaburzenia psychiczne

Popularna teoria związana z "Kubusiem Puchatkiem", którą zapoczątkowało Kanadyjskie Towarzystwo Medyczne. Zaczęło się od żartu, jednak z czasem teoria zyskała wielu zwolenników i dotarła do szerokiego grona odbiorców. Zgodnie z nią, każdy z mieszkańców Stumilowego Lasu reprezentuje inne zaburzenie psychiczne.

  • Kubuś Puchatek - kompulsywne/ patologiczne objadanie się
  • Prosiaczek - stany lękowe
  • Tygrysek - ADHD
  • Królik - nerwica natręctw
  • Sowa - narcyzm i dysleksja
  • Kłapouchy - depresja
  • Krzyś - schizofrenia (stąd "umiejętność" porozumiewania się z pluszakami).
Foto: Everett Collection/ EastNews Fot. Foto: Everett Collection/ EastNews
Przeczytaj także

2. Spongebob i testy nuklearne

Miasteczko, które zamieszkiwał Spongebob Kanciastoporty - Bikini Dolne - to dość osobliwe miejsce. Nic zatem dziwnego, że temat zainteresował zwolenników teorii spiskowych i poszukiwaczy drugiego dna w opowieściach dla najmłodszych. Ich zdaniem podwodna miejscowość znajduje się w pobliżu atolu Bikini, gdzie swojego czasu odbywały się amerykańskie testy nuklearne. Zatem, urocze podwodne postacie, które znamy z bajki to... napromieniowane mutanty.

Foto: PARAMOUNT PICTURES / AlbumEAST NEWS Fot. Foto: PARAMOUNT PICTURES / AlbumEAST NEWS

3. Atomówki i rozszczepienie osobowości

Pamiętacie Bójkę, Bajkę i Brawurkę? A co jeśli byśmy wam powiedzieli, że Atomówka była w rzeczywistości tylko jedna? Tak właśnie twierdzą twórcy teorii, zgodnie z którą "Atomówki" to opowieść o dziewczynce z rozszczepieniem osobowości, gnębionej przez własnego brata. Starszym bratem jest rzecz jasna Mojo Jojo. Znęca się on psychicznie nad dziewczynką, w wyniku czego tworzy ona dwa alter ego.

Foto: CARTOON NETWORK/WARNER BROS / AlbumEAST NEWS Fot. Foto: CARTOON NETWORK/WARNER BROS / AlbumEAST NEWS

4. Simba walczący z meksykanami

Jeden z popularnych blogerów, Paweł Opydo, zaproponował teorię związaną z jedną z najpopularniejszych bajek w historii. Zdaniem Opydo "Król Lew" posiada ukryte przesłanie, którym jest wojna z meksykanami. Zauważył on, że w oryginalnej wersji językowej, hieny posiadają meksykański akcent. Oznacza to zatem, że Simba i Mufasa reprezentują Stany Zjednoczone, które walczą, by hieny reprezentujące Meksyk, nie dostały się na ich teren.

Foto: Mary Evans Picture Library/ EASTNEWS Fot. Foto: Mary Evans Picture Library/ EASTNEWS

5. Postapokaliptyczny świat Flinstonów

Zastanawiało was kiedyś, dlaczego Flinstonowie obchodzili Boże Narodzenie, skoro akcja bajki toczy się na długo przez Chrystusem? Powstała teoria, która to wyjaśnia. Zgodnie z nią Flinstonowie wcale nie są rodziną żyjącą w czasach prehistorycznych. Tak naprawdę akcja kreskówki toczy się w postapokaliptycznym świecie, gdzie Ziemię zniszczyła nuklearna katastrofa. Flinstonowie i ich przyjaciele to potomkowie osób, którym udało się przeżyć kataklizm. Z kolei Jetsonowie to potomkowie ludzi, którzy zdążyli udziec i założyć cywilizację w kosmosie.

Foto: East News Fot. Foto: East News

6. Chojrak Tchórzliwy Pies to... zwykły pies?

Chojraka wszyscy znają i uwielbiają. Nie jeden fan kina grozy wychował się właśnie na tej bajce. Jednak co jeśli wszystkie mrożące krew w żyłach historie, które widzieliśmy w kreskówce, były jedynie wytworem wyobraźni zwykłego psiaka? Istnieje teoria, która zakłada, że "Chojrak Tchórzliwy Pies" to po prostu świat przedstawiony z perspektywy psa. Potwory pojawiające się z bajce to zwykli ludzie, goście Eustachego i Muriel. Bohaterowie zamieszkują Nigdzie, bo Chojrak jako zwykły pies zwyczajnie nie zna świata poza własnym podwórkiem.

Foto: kadr z filmu "Chojrak - Tchórzliwy Pies" Fot. Foto: kadr z filmu "Chojrak - Tchórzliwy Pies"

Jesteście fanami teorii spiskowych? W takim razie koniecznie odwiedźcie zakładkę Archiwum Tajemnic na naszej stronie. Znajdziecie tam artykuły traktujące o teoriach związanych między innymi z lądowaniem na KsiężycuTitanikiem i tym co znajduje się we wnętrzu naszej planety, oraz wiele innych.

Zobacz też: Na czym polega teoria spiskowa zmiany stroju muzyki na 440 Hz?  

Natalia Nowecka - redaktor online Antyradio.pl
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.