Trzy dni mroku, czyli apokaliptyczna wizja końca świata

14.03.2018 18:13
Koniec świata, apokalipsa|undefined Fot. materiały prasowe

Przepowiednie dotyczące apokalipsy mówią o trzech dniach ciemności. Trzy dni mroku przewijają się zarówno w Biblii (Mt 29) jak i w wielu proroctwach. Czym są tajemnicze trzy dni cienia i co zapowiadają? Dziś postaramy się przedstawić Wam kilka teorii na ten temat.

Według źródeł związanych z kościołem, trzy dni ciemności, opanują ziemię na krótko przed powtórnym przyjściem Jezusa. Księga Apokalipsy mówi, że trzy dni ciemności stanowią zawartość piątej z siedmiu czasz, którą w dniach ostatecznych aniołowie wyleją na ziemię.

Najsłynniejsza francuska stygmatyczka, Maríe Julie Jahenny, snuła w swoich wizjach przerażającą opowieść o tym że:

Przez trzy dni będzie ciągła noc. (..) Niebo będzie pękać i grzmoty wstrząsnął ziemią. Niesamowite pioruny, których nigdy nie widziano będą uderzać na miasta. Pienista woda oceanu zostanie przeniesiona za brzegi. I cała ziemia stanie się cmentarzem i umrą trzy czwarte ludzkości.

Papieża Pius X opisał te straszne dni w równie przerażający sposób:

Nawałnica ognia wyleje się z chmur i rozprzestrzeni we wszystkich krajach. Burze, zła pogoda, błyskawice i trzęsienia ziemi pokryją świat na dwa dni. (..) Ta katastrofa przyjdzie na Ziemię, jak błyskawica.

Podczas jednej z wizji z 1973 roku Veronica Lueken, kolejna wielka wizjonerka, zobaczyła że do ziemi „zbliży się wielka kula ognia jak Słońce. Będzie wybuch na Słońcu i niebo stanie się różowe. Dym i pył zakryją wszystko”.

Natomiast Ojciec Pio w 1950 roku ujawnił w swoich listach nieco więcej szczegółów. Apokalipsa nadejdzie w bardzo zimną noc, podczas której będzie wiał huraganowy wiatr i będzie słychać grzmoty:

Wiatr przyniesie ze sobą trujące gazy, które rozniosą się po całej ziemi. Nawałnica ognia wyleje się z chmur i rozciągnie na całą ziemię.

Co może spowodować tragiczne w skutkach anomalie?

Teorii jest przynajmniej kilkadziesiąt. Najbardziej rozpowszechniona mówi o upadku meteorytu, który spowoduje ogromny wybuch, deszcz ognia oraz falę sejsmiczna. Opisywany przez proroków kataklizm mogą również spowodować gwałtowne ruchy tektoniczne ziemi, które uaktywnią nieczynne wulkany i spowodują ogromne trzęsienie Ziemi oraz tsunami.

Jako przyczynę globalnego kataklizmu można uznać również burze słoneczne. Ich siła może być porównana ze zdetonowaniem 10 miliardów bomb atomowych, a ogromne promieniowanie elektromagnetyczne sprawi, że nigdzie nie będzie prądu, zaś wszystkie współczesne urządzenia przestaną działać. Na tym jednak nie koniec. Takie skutki może nieść ze sobą odwrócenie kierunku ziemskiego pola magnetycznego lub zmiany w jądrze Ziemi. Część badaczy zajmujących się przepowiedniami wspomina również o wybuchu atomowym, awarii elektrowni jądrowej lub użyciu jakiej innowacyjnej formy broni masowego rażenia.

Jak przeżyc apokalipsę?

Wielu wizjonerów mówi o świecach, które należy palić w czasie ostatecznym. Wszyscy mówią o tym, aby nie opuszczać domów, nie otwierać okien i pogrążyć się w modlitwie. Wszystkie te porady mają głęboki sens - nie ulegać panice, zawsze mieć w domu świece (urządzenia elektroniczne mogą nie działać), starać się nie wychodzić na zewnątrz, żeby nie wdychać trujących oparów. Przeczekać spokojnie trudny okres, nie narażając niepotrzebnie siebie i swojej rodziny.

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.