Wiedźmin sprzedał się już w 50 mln egzemplarzy. Rekordowe przychody CD Projekt

29.05.2020 11:52
Wiedźmin sprzedał się już w 50 mln egzemplarzy. Rekordowe przychody CD Projekt Fot. materiały prasowe CD Projekt RED

Tak dobrego kwartału CD Projekt RED jeszcze w swojej historii nie miał. Pierwsze 3 miesiące 2020 roku przyniosły zysk w wysokości 92 mln zł. To zasługa przede wszystkim Wiedźmina 3, który w 5 lat po premierze sprzedaje się lepiej niż niejeden nowy tytuł.

Wiedźmin 3 przeżywa drugą młodość. Gra wyszła pod koniec 2019 roku na Nintendo Switch, a modę na Geralta rozniecił dodatkowo serial nakręcony przez Netfliksa. W rezultacie w Dziki Gon zaczęło grać nawet więcej osób, niż bezpośrednio po premierze.

Do sięgnięcia po grę skłaniają także zasady izolacji społecznej: skoro trzeba siedzieć w domu, to przynajmniej można zrobić coś przyjemnego.

Przeczytaj także

Tak podsumował to Adam Kiciński, Prezes Zarządu Grupy Kapitałowej CD Projekt

Przebywanie w domach skłoniło wiele osób do sięgnięcia po gry wideo, które w ostatnim czasie stały się jeszcze bardziej popularną formą rozrywki m.in. dzięki swojej dostępności. Cieszymy się, że nasze produkcje zyskały nowych fanów i że umiliły wielu ludziom ten niełatwy czas.

Przeczytaj także

CD Projekt RED na 5. urodziny Wiedźmina 3 otrzymał od graczy niesamowity prezent, o czym opowiedział Piotr Nielubowicz, Wiceprezes Zarządu CD PROJEKT ds. finansowych:

To rekordowy I kwartał w historii Grupy, zarówno pod względem osiągniętych przychodów, jak i wyniku netto. Przyczyniła się do tego przede wszystkim kontynuacja bardzo dobrej sprzedaży Wiedźmina 3, który obchodził właśnie swoje piąte urodziny. Z tej okazji otrzymaliśmy wyjątkowy prezent – miło mi poinformować, że liczba sprzedanych kopii gier z serii wiedźmińskiej przekroczyła 50 mln.

50 mln sprzedanych Wiedźminów. CD Projekt RED pobił rekord przychodów

Polskie studio stało się już wcześniej ulubieńcem inwestorów, którzy w walorach spółki szukają bezpiecznej przystani na trudne czasy zarazy. Grupa CD Projekt stała się najwyżej wyceniana na parkiecie GPW; jej kapitalizacja okazała się być wyższa nawet od dotychczasowego lidera, banku PKO BP.

Przeczytaj także

Cena akcji CP Projektu szybuje wciąż w górę, podczas gdy inne spółki zmagają się ze spadkami wynikającymi z zamrożenia gospodarki z powodu epidemii COVID-19.

Przychody grupy CD Projekt w I kwartale 2020 wyniosły 193 mln zł i były o niemal 250% wyższe, niż w analogicznym okresie 2019 roku. To zasługa dobrej sprzedaży Wiedźmina 3, ale nie tylko: dały o sobie znać także inne tytuły studia.

Pozytywny wpływ na wyniki miały także premiery – GWINT po ubiegłorocznej premierze na urządzeniach z systemem iOS z powodzeniem zadebiutował na Androidzie, a Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści na Nintendo Switch. Jednocześnie inwestując ponad 54 mln zł w nowe projekty wypracowaliśmy dodatnie przepływy gotówkowe.

Szef CD Projektu zdradził, że studiu udało się bez większych problemów przejść na system pracy zdalnej, dzięki czemu prace nad Cyberpunkiem 2077 trwają pełną parą. Nowe materiały z gry zastaną zaprezentowane w połowie czerwca 2020 roku.

Zobacz także: Cyberpunk 2077 sprzedaje się znacznie lepiej niż Wiedźmin 3 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.