Pogoda
19.03.2020 12:11

Kuriozalny przypadek łamania kwarantanny. Wegetarianka uciekła z izolacji, bo podano jej kiełbasę. Sprawą zajmuje się policja

Na komisariat w Poznaniu trafiła kobieta, która uciekła z miejsca kwarantanny w przygranicznych Słubicach. Powód? Złe warunki traktowania w ośrodku, do którego ją skierowano.

Kuriozalny przypadek łamania kwarantanny. Wegetarianka uciekła z izolacji, bo podano jej kiełbasę.  Sprawą zajmuje się policja
fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Kobieta wróciła z Niemiec do Polski. Na granicy sprawdzono jej temperaturę. Choć nie wykazywała żadnych objawów, skierowano ją na prewencyjną 14-dniową kwarantannę. Z powodu braku stałego miejsca zamieszkania, skierowano ją do wybranego lokalu w miasteczku.

Kobieta uciekła jednak z placówki zaledwie po dobie. Następnie przedostała się komunikacją do Poznania, gdzie skierowała się do komisariatu policji w Jeżycach. O nietypowej sytuacji poinformował rzecznik prasowy poznańskiej policji, Andrzej Borawiak.

"

Ponieważ jak sama stwierdziła, rodzina nie chce mieć z nią nic wspólnego, skierowano ją do wyznaczonego miejsca w Słubicach, gdzie kwarantannę miała przejść - opowiada Borowiak w rozmowie z portalem E-Poznań. "

mężczyzna w stroju ochronnym
mężczyzna w stroju ochronnym
Przeczytaj także Pandemia COVID-19 potrwa 18 miesięcy. Odtajniono raport dla rządu USA

Powód ucieczki kobiety?

Uciekinierka powiedziała policjantom, ze obsługa domu w Słubicach, w którym ma przebywać pod obserwacją, była dla niej niemiła. Głównym powodem był jednak problem natury żywieniowej. Kobieta jest wegetarianką, a podano jej do jedzenia chleb z kiełbasą.

"

Uznała, że nie chce mieć nic wspólnego z tymi ludźmi, opuściła miejsce kwarantanny, wsiadła do autobusu i pociągu i dojechała do Poznania. Na komisariat zwróciła się z prośbą o pomoc – relacjonuje Borawiak. "

Z informacji zebranych przez portal E-Poznań wynika, że policjanci najpierw odizolowali kobietę na komisariacie, tak by nie miała ona do czynienia z innymi pracownikami, czy osobami, które znajdują się tam w celu załatwienia spraw. Następnie zaczęto zastanawiać się, jakie kroki podjąć w zaistniałej sytuacji.

Koronawirus
Koronawirus
Przeczytaj także Nie żyje mężczyzna, który groził, że będzie zarażał koronawirusem

Po konsultacji z urzędnikami Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, którzy nie znaleźli odpowiedniego miejsca na kwarantannę dla kobiety w Poznaniu, zdecydowano się odesłać ją z powrotem do Słubic.

 Jak podaje rzecznik prasowy poznańskiej policji za pośrednictwem Twittera, kobieta jest obecnie przetransportowywana przez poznańskich policjantów specjalnym konwojem pod granicę z Niemcami.

"

Niestety to kolejny w ostatnich dniach przykład skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania ludzi. Prosimy o stosowanie się do wytycznych służb, bo w przeciwnym razie będziemy mieć wysyp takich sytuacji - komentuje sprawę Andrzej Borawiak. "

Czytaj także: Polskie wojsko wkracza do akcji. Będzie pilnować osób objętych kwarantanną.

Kobieta, łamiąc kwarantannę...

Tagi: policja koronawirus