21.03.2019 22:13

Gala Płyty Rocku Antyradia 2018 - znamy zwycięzców plebiscytu

Sprawdźcie, którzy artyści zdobyli najwięcej głosów w plebiscycie i otrzymali statuetki podczas 13. edycji konkursu Antyradia!

Gala Płyty Rocku Antyradia 2018
foto: Wojtek Dobrogojski

Za nami kolejna edycja Gali Płyty Rocku Antyradia. 21 marca 2019 w warszawskim klubie Stodoła poznaliśmy muzyków, którzy przypadli do gustu słuchaczom Antyradia. Fani rocka oraz metalu mogli głosować za pośrednictwem strony Antyradio.pl na swoich ulubionych zagranicznych oraz polskich wykonawców aż w 10. kategoriach.

W tym roku galę Płyty Rocku Antyradia poprowadzili Aleksander Ostrowski oraz Krzysztof Skiba. Na imprezie nie zabrakło muzycznych uniesień oraz wielu atrakcji, które sprawiły, że fani Antyradia zapamiętają ten wieczór na długo. Sprawdźcie, do jakich artystów trafiły statuetki Antyradia.

Wyniki plebiscytu Płyta Rocku Antyradia 2018:

Wokalista Rocku 2018 - Zagranica

  • Jack White

Wokalista rocku - Polska 2018

  • Krzysztof Sokołowski (Nocny Kochanek)

Wokalistka Rocku 2018 - Zagranica

  • Alison Mosshart

Wokalistka Rocku 2018 - Polska

  • Patrycja Markowska

Zespół Rocku 2018 - Zagranica

  • Greta Van Fleet

Zespół Rocku 2018 - Polska

  • Nocny Kochanek

Przebój Rocku 2018 - Zagranica

  • Judas Priest - "Never The Heroes"

Przebój Rocku 2018 - Polska

  • Hurrockaine - "Jak ci powiedzieć"

Płyta Rocku - Zagranica

  • Greta Van Fleet - "Anthem Of The Peaceful Army"

Płyta Rocku - Polska 2018

  • Power Of Trinity - "Ultramagnetic"

Zobaczcie zdjęcia z Gali Płyty Rocku Antyradia 2018:

Nocny Kochanek odebrał też Platynową Płytę za krążek "Zdrajcy metalu". Polscy artyści osobiście odebrali statuetki z rąk prezenterów Antyradia i podziękowali swoim fanom za tak wielkie wsparcie w plebiscycie. 

Judas Priest nie mógł być osobiście na gali, ale muzycy postanowili nagrać specjalne podziękowanie dla swoich polskich wielbicieli. Podobnie uczynili Jack White oraz Greta Van Fleet, którzy w krótkich filmikach zwrócili się do swoich fanów w Polsce.

"

Cześć Polsko, bardzo dziękujemy za ten wielki zaszczyt! Mamy gęsią skórkę, zawsze bardzo poważnie traktujemy takie nagrody. To wiele znaczy dla potęgi heavy metalu, szczególnie dla naszych polskich, heavymetalowych maniaków. Więc dziękujemy Antyradio, kochamy Was, Priest wkrótce powróci do Polski. "

Publiczność na Gali Płyty Rocku 2018

Gala Płyty Rocku Antyradia nie odbyłaby się bez fanów rocka, którzy postanowili wybrać się na imprezę, by spotkać z prezenterami Antyradia, zrobić pamiątkowe zdjęcie na ściance i po prostu posłuchać dobrej muzyki. Tak właśnie bawiliście się na Gali Płyty Rocku Antyradia 2018:

Do zobaczenia za rok!

Romana Makówka
Tagi: Radio News