24.06.2016 13:14

Jurek Owsiak z programem Zaraz będzie ciemno w Antyradiu

Nowej audycji, którą poprowadzi Jerzy Owsiak, będzie można słuchać w każdy poniedziałek od godziny 20:00 od 4 lipca 2016. Przygotujcie się na dwie godziny spotkania z najlepszą koncertową muzyką rockową z Przystanku Woodstock i Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy!

Jurek Owsiak z programem Zaraz będzie ciemno w Antyradiu
foto: Antyradio.pl

Każda audycja będzie miała swojego muzycznego bohatera, a w każdej nowej odsłonie można się także spodziewać muzycznego konkursu. W programie będzie można również posłuchać wyjątkowych notowań plebiscytu Złotego Bączka – woodstockowej narody publiczności przyznawanej najlepszym wykonawcom. Poczujecie także klimat niezwykłego festiwalu Przystanek Woodstock oraz świata Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Ważnym wyróżnikiem programu będzie jego interaktywny charakter. Tutaj każdy głos słuchaczy nie pozostanie bez echa, stając się pretekstem do antenowego dialogu. Bądźcie gotowi na dwie godziny adrenaliny, rock'n'rolla i spontanicznie reagującej kilkusettysięcznej publiczności na antenie Antyradia w każdy poniedziałek od 20:00 do 22:00.

Jerzy Owsiak to dziennikarz radiowy i telewizyjny. Swoją radiową twórczość rozpoczął w końcu lat 80. na antenie legendarnej Rozgłośni Harcerskiej. Następnie prowadził radiowy program Brum (w latach 1991-1994) na falach Programu III Polskiego Radia. Audycja ta w latach 1994-1999 zmieniła nazwę na Się kręci. Jerzy Owsiak był także autorem programu Kręcioła, nadawanego przez Program Pierwszy Polskiego Radia oraz autorem kilku wydań autorskich audycji na falach radia RMF FM.

W roku 2007, po kilkuletniej przerwie, powrócił do radia. 4 lutego 2007 na antenie radia WAWA Jurek zainaugurował Dźwiękoszczelny Magazyn Jurka Owsiaka. Następnie audycję o tej samej nazwie prowadził w Radiu Eska Rock. Od stycznia 2012 roku Jerzy Owsiak znów pojawił się na falach radiowej Trójki, reaktywując legendarny program Się kręci. Po 226 audycjach, w czerwcu 2016 roku, Jerzy Owsiak zakończył współpracę z nową dyrekcją Programu III Polskiego Radia, reagując w ten sposób na zmiany programowe i personalne, jakie w ostatnich tygodniach dotknęły redakcję Trójki.

Tagi: Radio News