05.07.2019 11:41

Sosnowiec wprowadza paszporty dla turystów. Miasto postawi budki graniczne

Śmialiście się, że żeby pojechać do Sosnowca trzeba mieć paszport, to teraz macie. Prezydent Sosnowca oficjalnie ogłosił wprowadzenie takich dokumentów dla osób odwiedzających miasto.

dworzec PKP w Sosnowcu
foto: Andrzej Hajdas, CC BY-SA 3.0

Miasto Sosnowiec to bohater wielu niewybrednych internetowych żartów. Podobny los dzieli Radom, także opisywany jest w sieci jako miejsce, do którego z własnej woli nie ma się co zapuszczać.

Radom nie przejmuje się złą sławą i przyciąga turystów atrakcjami. Jedną z najnowszych jest pomnik serka wanilinowego – na miejscu łatwo go przegapić, gdyż dzieło zostało wykonane w skali 1:1.

Serek Wanilinowy
Serek Wanilinowy
Przeczytaj także Serek wanilinowy doczekał się pomnika w Radomiu

Sosnowiec wziął sobie żarty internautów do serca. Prezydent miasta, Arkadiusz Chęciński, wydał następujące oświadczenie:

"

Tyle razy słyszeliśmy, że na wjazd do Sosnowca potrzebny jest paszport. Skoro tak, to będziemy takie paszporty rozdawać. "

Chęciński nie omieszkał wykorzystać okazji do wbicia szpilki Katowicom, sąsiedniemu miastu, które jest najprawdopodobniej kolebką żartów o Sosnowcu.

"

W związku z dużym zainteresowaniem mieszkańców Katowic zwrócę się do prezydenta Marcina Krupy z prośbą aby paszporty mogły być odbierane w katowickim Centrum Informacji Turystycznej. "

Sosnowiec będzie wydawał paszporty turystom

Paszporty wydawane przez Sosnowiec nie są wcale zemstą za żarty w internecie. Miasto chce przeprowadzić w ten sposób akcję promocyjną.

Specjalne paszporty będą informować odwiedzających miasto o dostępnych atrakcjach.

Sosnowiec zapowiada wystawianie podczas miejskich imprez budek granicznych, w których rozdawane będą paszporty. Ulice miejscowości mają także patrolować celnicy, którzy będą wyrywkowo sprawdzać dokumenty turystom i w razie potrzeby wydawać dokumenty od ręki.

"

10 edycji paszportów przedstawia najciekawsze miejsca w naszym mieście – m.in.: ogrody jordanowskie, zabytki, największy w Polsce wodny tor przeszkód Aquator, kompleks wyciągów do wakeboardu i nart wodnych Wake Zone, ścianka wspinaczkowa Poziom 450 i wiele innych. "

sosnowiec_paszport_02

Paszport z Sosnowca ma być ważny 30 dni. Jego właściciele mogą liczyć na specjalne przywileje – na przykład możliwość skorzystania z atrakcji bez kolejki.

Zobacz także: Polskie „Stranger Things”. Przerażający przypadek dziewczynki z Sosnowca 

Który paszport bardziej chcielibyście mieć?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Duperele